Ogłoszenia duszpasterskie

XXIV Niedziela Zwykła – 12 września 2021

W imieniu księdza proboszcza dziękujemy parafianom, za przygotowanie i udział w ubiegłą niedzielę w Agapie, a w szczególności Rycerzom Jana Pawła II, Paniom z Caritas, Panu Robertowi Włodarczykowi za oprawę muzyczną, Firmie Grerob – Opakowania i Naczynia Jednorazowe Robertowi Szatańskiemu, dziękujemy za przyniesione ciasta i inne słodkości. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą atmosferę.

Dziś o godz. 12.00 odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Matki Elżbiety Róży Czackiej w Świątyni Opatrzności Bożej. Prosimy o łączenie przez transmisję telewizyjną.

Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie Kół Żywego Różańca

We wtorek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest wiec też znakiem naszej nadziei. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7. 00, 8. 00 i 18. 30.

Wszystkich chętnych chłopców, tych młodszych, a także starszych, którzy chcieliby pełnić służbę przy Chrystusowym Ołtarzu jako ministranci, zapraszamy na spotkanie w sobotę 18 września o godz. 10. 00. Spotkanie przy zakrystii.

Za tydzień w niedzielę po raz 16 odbędzie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” o godz. 11.30 wyruszy z Placu Zamkowego w Warszawie.

Zapraszamy serdecznie kandydatów, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie w dniu 30 września o godz. 19.00 do salki na parterze.

Rada i Zarząd Dzielnicy Praga-Północ oraz Parafia Matki Bożej z Lourdes w Warszawie zapraszają na koncert patriotyczny Danuty Stankiewicz oraz Filipa Borowskiego „Serce dla Ciebie Polsko”. W programie najważniejsze pieśni patriotyczne, a także perły polskiej poezji. Wydarzenie odbędzie się 19 września w naszym kościele o godz. 13.30.

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na  przyszłą III niedzielę miesiąca, na Msze św. o godz. 12.30, tych małżonków, którzy ślubowali we wrześniu.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę 2 – 3 października: Kalisz – Sanktuarium św. Józefa i Licheń. Koszt: 220 zł. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski.

Organizujemy przygotowanie dorosłych, powyżej 7 roku życia, do przyjęcia Sakramentu Chrztu. Prosimy o przekazanie tego zaproszenia wszystkim, którzy mogą nim być zainteresowani. Zapisy u s. Lidii lub w kancelarii.

Zapraszamy na rekolekcje “Jak przeżyć żałobę” w terminie 24 – 26  września br. Organizatorem rekolekcji jest Ośrodek Hospicjum Domowe Księży Marianów. Zapisy i więcej informacji pod numer , który jest umieszczony na tablicy przed kościołem (tel. 22 679 67 00).

Zapisy młodzieży kl. VII i VIII, pragnących przygotować się do Sakramentu Bierzmowania w kancelarii parafialnejdo końca września. Informacje o spotkaniu podamy w późniejszym terminie.

Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć „OREMUSA”, dewocjonalia, ale też ciasteczka św. Bernadetty. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby Kościoła.

Dziś II niedziela zbiórka do puszek na dalsze remonty kościoła

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli

Ogłoszenia duszpasterskie z poprzednich tygodni

XX Niedziela zwykła – 15 sierpnia 2021

Dziś uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 101 Rocznica Bitwy Warszawskiej. Prosimy przez wstawiennictwo Maryi Wniebowziętej, aby w ciągu kolejnego roku nikomu nie zabrakło zdrowia i obfitości pokarmów. Błogosławieństwo kwiatów, ziół i zbóż...

XIX Niedziela zwykła – 8 sierpnia 2021

W piątek wyruszyła z naszej parafii piesza pielgrzymka na Jasną Górę, pod przewodnictwem duchowym ks. Krzysztofa Stąpora, ks. Mateusza Cieleckiego i ks. dn. Konrada Okwiecińskiego. Prośmy dla pielgrzymów o łaskę wytrwałości. W środę przypada 11 dzień miesiąca w naszej...

XVII Niedziela Zwykła – 25 lipca 2021

Dziś wspominamy w liturgii św. Jakuba i św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów. Składane ofiary przed kościołem zostaną przekazane organizacji MIVA Polska, która pomaga misjonarzom w zakupie środków transportu (akcja pod...

XVI Niedziela Zwykła – 18 lipca 2021

Dziś III niedziela miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 błogosławieństwo jubilatów, którzy ślubowali w miesiącu lipcu. Zgłoszenia na III niedzielę sierpnia przyjmujemy w kancelarii lub w zakrystii Za tydzień w niedzielę wspominamy w liturgii św. Krzysztofa –...

XIV Niedziela Zwykła – 4 lipca 2021

Dziś pierwsza niedziela miesiąca, błogosławieństwo indywidualne dzieci po Mszy św. o godz. 11.00. Dziś po Mszy św. o godz. 12. 30, spotkanie Kół Żywego Różańca Za tydzień w niedzielę, jak każdego 11 dnia miesiąca, w naszej parafii - Sanktuarium Chorych o godz. 11.00...

Kontakt

Informacje

Parafia i sanktuarium Matki Bożej z Lourdes
ul. Wileńska 69
03-416 Warszawa

Tel.: (+48) 22 619 51 17 (Dom zakonny)
Tel.: (+48) 22 619 32 21 (Parafia)

Email: praga@marianie.pl

Kancelaria parafialna:
Czynna od wtorku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00 i 16:00 – 18:00
(W okresie wakacyjnym od wtorku do piątku tylko w godzinach 16:00 – 18:00)

Konto bankowe parafii:
PEKAO SA: 04 1240 6074 1111 0000 4992 4811

Formularz kontaktowy

11 + 13 =