Ogłoszenia duszpasterskie

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 SIERPNIA 2022 ROKU


Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma w niedzielę Mszy świętej o godzinie 15.00. Kancelaria parafialna czynna jest tylko w godzinach popołudniowych.

Jutro uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Prosimy przez wstawiennictwo Maryi Wniebowziętej, aby w ciągu kolejnego roku nikomu nie zabrakło zdrowia i obfitości pokarmów. Błogosławieństwo kwiatów, ziół i zbóż podczas każdej Mszy świętej. Jutro przypada także sto druga rocznica Bitwy Warszawskiej. Otoczmy modlitwą wszystkich, którzy oddali życie za ojczyznę.

Dziś po każdej Mszy świętej przed naszym kościołem trwa akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem W obronie chrześcijan. Ma on na celu wprowadzenie zmian w Kodeksie karnym, abyśmy my jako chrześcijanie mieli prawo do swobodnego wyrażania swoich przekonań i byli chronieni przed nasilającą się agresją, obraźliwymi atakami i profanacją. Koordynatorem akcji na Pradze Północ jest pan Ernest Kobyliński. Zachęcamy do wsparcia inicjatywy. Aby podpis był ważny, wymagane będzie podanie numeru PESEL.

W przyszłą niedzielę, 21 sierpnia br. zapraszamy wszystkich parafian na procesję różańcową ulicami obu diecezji warszawskich, która będzie połączona z peregrynacją kopii obrazu Matki Bożej Łaskawej. Podczas procesji chcemy również błagać o zachowanie wolności Świętego Kościoła Rzymskokatolickiego w Polsce. Mszy świętej o godzinie 13.00 w Bazylice NSJ przy ul. Kawęczyńskiej przewodniczył będzie ks. bp Romuald Kamiński. Po Mszy świętej wyruszy procesja różańcowa. Zakończenie na pl. Krasińskich przy pomniku Powstania Warszawskiego, po czym nastąpi uroczyste wprowadzenie wizerunku Matki Bożej Łaskawej do Katedry Polowej Wojska Polskiego. Tych, którzy nie będą mogli wybrać się na wspomniane uroczystości, zapraszamy do naszej świątyni. Odmówimy różaniec po Mszy świętej o godzinie 12.30.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godzinie 11.00 przeżywać będziemy jubileusz dwudziestopięciolecia życia zakonnego siostry Lidii. Już dziś polecamy dostojną jubilatkę w naszych modlitwach.

Nasza parafia organizuje w dniach 27 – 28 sierpnia 2022 r. dwudniową pielgrzymkę do Suchowoli, Wigier, Studzienicznej, Augustowa, Różanegostoku, Sokółki, Kruszynian i Supraśla. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Koszt wyjazdu: 360 zł (wpłata przy zapisie). Cena obejmuje nocleg, wyżywienie, bilety wstępu, ubezpieczenie. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń pod chórem. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski.

W sobotę, 10 września organizujemy także jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o 4.45, powrót wieczorem. Koszt wyjazdu: 70 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Turcji śladami św. apostołów Pawła i Jana. Termin wyjazdu 17 – 28 października. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski. Koszt pielgrzymki: 2360 zł plus 1160 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej albo przez stronę internetową www.marianum.pl. Program pielgrzymki można pobrać w zakrystii. Prosimy wszystkich, którzy się zdecydowali na wyjazd, o wpłacanie pierwszej transzy.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, a także ciasteczka św. Bernadetty i wodę z Lourdes.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Dziś druga niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na dalsze remonty naszego kościoła.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej na dziś i cały tydzień!

Ogłoszenia duszpasterskie z poprzednich tygodni

XVII Niedziela Zwykła – 24 lipca 2022

Jutro obchodzimy wspomnienie św. Jakuba i św. Krzysztofa - patrona kierowców. Dziś po każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia samochodów. Wśród wielu, którym patronuje św. Krzysztof są dwaj nasi współbracia ks. Przełożony Krzysztof Jędrzejewski i ks. kapelan hospicjum...

XVI Niedziela Zwykła – 17 lipca 2022

Dziś III niedziela miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 błogosławieństwo jubilatów, którzy ślubowali w lipcu. Zgłoszenia na III niedzielę sierpnia przyjmujemy w kancelarii lub w zakrystii. Z wielką radością informujemy, że nasz parafianin dk. Konrad Okwieciński...

XV Niedziela zwykła – 10 lipca 2022 r.

Jutro 11. dzień miesiąca - w naszej parafii - sanktuarium chorych - o godzinie 11.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji chorych i cierpiących. Wieczorem tego dnia o godzinie 19.30 zapraszamy również na nabożeństwo lourdzkie, połączone z modlitwą o uzdrowienie i...

XIV Niedziela zwykła – 3 lipca 2022 r.

Dziś po Mszy świętej o godzinie 12.30 spotkanie Kół Żywego Różańca. W czwartek, 7 lipca zapraszamy na Mszę świętą hospicyjną o godzinie 17.00. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach, które są odprawiane o godzinie 18.00: we wtorek - nieszpory za zmarłych z...

Kontakt

Informacje

Parafia i sanktuarium Matki Bożej z Lourdes
ul. Wileńska 69
03-416 Warszawa

Tel.: (+48) 22 619 51 17 (Dom zakonny)
Tel.: (+48) 22 619 32 21 (Parafia)

Email: praga@marianie.pl

Kancelaria parafialna:
Czynna od wtorku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00 i 16:00 – 18:00
(W okresie wakacyjnym od wtorku do piątku tylko w godzinach 16:00 – 18:00)

Konto bankowe parafii:
PEKAO SA: 04 1240 6074 1111 0000 4992 4811

Formularz kontaktowy

6 + 5 =