Od środy zapraszamy codziennie do kościoła na godz. 18.00 na nabożeństwa majowe. Dodatkowo nabożeństwa majowe będą sprawowane we wtorki i czwartki, po wieczornej Mszy św., przy uprzednio wybranych kapliczkach na terenie naszej parafii. W najbliższy czwartek, 2 maja – kapliczka przy ul. Wileńskiej 18.

W piątek 3 maja, obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze święte będą sprawowane w kaplicy św. Krzyża o godzinie 7.00, 8.00, 11.00, 17.00 i 18.30. Z racji uroczystości w piątek można spożywać pokarmy mięsne.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne w pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę św. hospicyjną o godz. 17.00.

W sobotę zapraszamy wspólnotę pierwszosobotnią na kolejny dzień „Modlitwa miłości z Maryją do Jezusa – droga przemiany serca i duszy”. Po Mszy św. o godz. 8.00 i godzinkach ku czci Niepokalanego Poczęcia N.M.P., powyższa wspólnota poprowadzi modlitwę różańcową i modlitwy w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

Od 1 do 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W przyszłą niedzielę, o godz. 13.30 zapraszamy na spotkanie z Marią Ortiz Alonso. Jest ona Meksykanką i apostołką wizerunku Matki Bożej z Guadalupe. Podzieli się ona z nami swoim duchowym doświadczeniem z misji podjętej dla Maryi.

Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 15.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

Zapraszamy na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca na Jasnej Górą. Wyjazd w dniu 1 czerwca o godzinie 6.00. Autokar będzie podstawiony przy ulicy Równej. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt 100 zł. Chętnych zapraszamy.

Trwają prace związane z malowaniem naszego kościoła. Msze Święte i wszystkie nabożeństwa są odprawiane w kaplicy św. Krzyża, z wyjątkiem, niedziel. O wszelkich zmianach będziemy informować.

Dziękujemy osobom, które wczoraj pomogły posprzątać kościół, aby dzisiaj mogły być sprawowane tutaj Msze św. Taka potrzeba będzie również za tydzień. Sprzątanie rozpoczynamy w sobotę, po Koronce do Bożego Miłosierdzia czyli około 15.15. Jeżeli ktoś chciałby pomóc serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć wodę z Lourdes, różaniec, rozważania różańcowe, miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, ciasteczka św. Bernadetty i miody
Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem.

Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli!!!