W środę 1 września 82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Naszą modlitwą otoczmy wszystkie ofiary tej dziejowej tragedii oraz naszą Ojczyznę prosząc o pokój. Jest to również dzień rozpoczęcia nauki w szkole.

W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i wychowawców na Eucharystię o godz. 11.00. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów. Po Mszy św. poświęcenie tornistrów. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Spowiedzi na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne w pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę św. hospicyjną o godz. 17.00.

Dzieci, Młodzież i dorosłych zapraszamy na Mszę św. pierwszopiątkową o godz. 18.30. Pół godziny przed Eucharystią możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi.

W sobotę zapraszamy na kolejny dzień “Modlitwa Miłości” z Maryją do Jezusa – droga przemiany serca i duszy. Początek o godz. 14.30.

W piątek rozpoczniemy Nowennę przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej, która będzie kontynuowana codziennie po Mszy św. wieczornej.

W przyszłą niedzielę w ramach dziewięciodniowej nowenny, gościć będziemy ks. Biskupa Ordynariusza Romualda Kamińskiego, który będzie przewodniczyć Mszy św. o godz. 18. 30. Po Eucharystii, chcemy zorganizować wspólną agapę, przy pomocy Rycerzy Jana Pawła II i Pań z zespołu Caritas. Dlatego już dziś prosimy o kawałek ciasta na tę okoliczność.

Po miesiącach wakacyjnych od przyszłej niedzieli wraca do grafiku Msza św. o godz. 15.00. Kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku w godzinach 10.00 -12.00 i 16.00 – 18.00.

Informujemy, że wyjazd na pielgrzymkę w dniu 11 września do Częstochowy godz. 5. 00. Autokar będzie podstawiony przy ulicy Równej.

Spotkanie Kół Żywego Różańca wyjątkowo będzie w II niedzielę miesiąca, czyli 12 września, a wszystkich zapraszamy w przyszłą nedzielę na Mszę św. pod przewodnictwem ks. Biskupa na godz. 18. 30.

Organizujemy pielgrzymkę 2 – 3 października: Kalisz – Saktuarium św. Józefa i Licheń Koszt: 220 zł. Kwota obejmuje transport, wyżywienie, nocleg, ubezpieczenie. Zapisy do 19 września. Przy zapisie należy wpłacić kwotę, podać PESEL, adres zamieszkania i numer telefonu. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski.

Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć „OREMUSA”, dewocjonalia, ale też ciasteczka św. Bernadetty. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby Kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika “Idziemy” i “Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Dziś zbiórka do puszek przed kościołem na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

W tym tygodniu w naszym kościele odbył się pogrzeb: śp. Janusza Sztenkiel lat 77. Polecajmy jego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na dziś i cały tydzień!