Dziękujemy wszystkim, którzy dziś w nocy pomagali w przyjęciu pielgrzymów zdążających z Warszawy do Ostrówka, szlakiem św. Faustyny Kowalskiej.

Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu nie ma w niedzielę Mszy świętej o godzinie 15.00. Kancelaria parafialna czynna tylko w godzinach popołudniowych.

Jutro rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Naszą modlitwą ogarniamy osoby uzależnione i ich rodziny. Tego dnia przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy w patriotycznym zrywie oddali swoje życie za wolność Ojczyzny.

Tradycyjnie w pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę świętą hospicyjną o godzinie 17.00.

Informujemy, że 5 sierpnia nie będzie Mszy świętej pierwszopiątkowej o godzinie 17.00. Wszystkich odprawiających pierwsze piątki miesiąca zapraszamy na Eucharystię o godzinie 18.30. Pół godziny przed Mszą świętą można skorzystać z sakramentu spowiedzi.

W sobotę, 6 sierpnia obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte jak w każdy dzień powszedni. Jest to także pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej Z Maryją do Jezusa. Droga przemiany serca i duszy. Początek o godzinie 14.30.

Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 12.30 spotkanie Kół Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę, 7 sierpnia gościć będziemy w naszym kościele pana Tolka Jabłońskiego, gitarzystę i wokalistę zespołu muzycznego działającego przy parafii św. Aleksandra w Suwałkach.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy na zajęcia z tańca towarzyskiego, które będą się odbywały w dwie kolejne soboty, 20 i 27 sierpnia o godzinie 11.00 w sali na dole (wejście z tyłu kościoła).

W dniach 6 – 14 sierpnia zapraszamy do pielgrzymowania z Góry Kalwarii na Jasną Górę w mariańskiej grupie im. Ojca Stanisława Papczyńskiego – „10 Biała” w ramach Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Więcej informacji na stronie: www.bialadycha.marianie.pl i fanpage na Facebooku.

Nasza parafia organizuje w dniach 27 – 28 sierpnia 2022 r. dwudniową pielgrzymkę do Suchowoli, Wigier, Studzienicznej, Augustowa, Różanegostoku, Sokółki, Kruszynian i Supraśla. Koszt: 360 zł. Cena obejmuje nocleg, wyżywienie, bilety wstępu, ubezpieczenie. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski.

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Turcji śladami św. apostołów Pawła i Jana. Termin wyjazdu 17 – 28 października. W programie m.in. Stambuł, Ankara, Kapadocja, Pergamon. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski. Koszt pielgrzymki: 2360 zł plus 1160 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej albo przez stronę internetową www.marianum.pl. Program pielgrzymki można pobrać w zakrystii. Prosimy wszystkich, którzy się zdecydowali na wyjazd, o wpłacanie pierwszej transzy.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, a także ciasteczka św. Bernadetty i wodę z Lourdes. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

W tym tygodniu w naszym kościele odbyły się dwa pogrzeby: śp. Mirosława Żera, lat 52, oraz śp. Stanisława Kowalskiego, lat 64. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.

Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!