Jutro obchodzimy wspomnienie św. Jakuba i św. Krzysztofa – patrona kierowców. Dziś po każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia samochodów. Wśród wielu, którym patronuje św. Krzysztof są dwaj nasi współbracia ks. Przełożony Krzysztof Jędrzejewski i ks. kapelan hospicjum Krzysztof Stąpor. Dostojnym solenizantom życzymy wielu łask Bożych.

Przypominamy, że w miesiącach lipiec i sierpień, nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 15. 00. Kancelaria parafialna czynna jest tylko w godzinach popołudniowych.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia z tańca towarzyskiego. Zajęcia odbywać się będą w kolejne soboty 30 lipca oraz 20 i 27 sierpnia w sali na dole o godz. 11. 00 wejście z tyłu kościoła.

Zapraszamy do udziału w XIV Pieszej Pielgrzymce z Warszawy do Ostrówka. Więcej informacji na plakacie zamieszczonym na tablicy ogłoszeń pod chórem. Pielgrzymów zdążających do Ostrówka gościć będziemy w naszej parafii w najbliższą sobotę o godz. 23. 30. Chcemy przyjąć ich na krótki odpoczynek. Bardzo serdecznie prosimy osoby, które chciałyby posłużyć pielgrzymom, o zgłoszenie się do zakrystii. Pomoc będzie polegać na przygotowaniu kawy i herbaty, oraz na posprzątaniu kościoła i toalet po wyjściu pielgrzymów w dalszą drogę.

Zapraszamy do pielgrzymowania w mariańskiej „Grupie im. Ojca Stanisława Papczyńskiego – 10 Biała” w ramach Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Pielgrzymka trwa od 6 do 14 sierpnia i przebiega od Sanktuarium Ojca Stanisława Papczyńskiego na Mariankach w Górze Kalwarii do Jasnej Góry. Co roku na trasę wyrusza duża liczba młodych i rodzin, zawsze jest wśród nas kilku księży i sióstr zakonnych gotowych do rozmowy. Atmosfera grupy sprzyja modlitwie. Nie brakuje śpiewu czy aktywności, które pozwalają iść, gdy bolą nogi. A wieczorami jesteśmy razem na festiwalu talentów, meczach piłki nożnej, ognisku i innych pielgrzymkowych atrakcjach. Informacje o zapisach, trasie, ekwipunku i przygotowaniu do pielgrzymki na stronie pielgrzymki: www.bialadycha.marianie.pl i fanpage na Facebooku.

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Turcji śladami św. apostołów Pawła i Jana. Termin wyjazdu 17 – 28 października. W programie m.in. Stambuł, Ankara, Kapadocja, Pergamon. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski. Koszt pielgrzymki: 2360 zł plus 1160 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej albo przez stronę internetową www.marianum.pl. Program pielgrzymki można pobrać w zakrystii. Prosimy wszystkich, którzy się zdecydowali na wyjazd, o wpłacanie pierwszej transzy.

Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów serdecznie zaprasza na autokarową pielgrzymkę śladami bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego terminie 9-11 września. Przewodnikiem duchowym będzie ks. Piotr Marchewka MIC. W programie m.in. :Stoczek Klasztorny, Rywałd, Zuzela, Gietrzwałd i Święta Lipka. Szczegóły i zapisy w Biurze Marianum Travel ( ul. Św. Bonifacego 9, Warszawa). Telefon kontaktowy na plakacie pod chórem. Serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, a także ciasteczka św. Bernadetty i wodę z Lourdes. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że wakacje nie zwalniają nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na dziś i cały tydzień!