Dziś III niedziela miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 błogosławieństwo jubilatów, którzy ślubowali w lipcu. Zgłoszenia na III niedzielę sierpnia przyjmujemy w kancelarii lub w zakrystii.

Z wielką radością informujemy, że nasz parafianin dk. Konrad Okwieciński MIC, przyjmie święcenia kapłańskie 6 września br. w Skórcu koło Siedlec. Mszę św. prymicyjną ks. Konrad odprawi w naszej parafii 11 września o godz. 12. 30. Módlmy się za ks. diakona, aby dobrze przygotował się do przyjęcia święceń kapłańskich.

W następny poniedziałek – 25 lipca, obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej okazji w przyszłą niedzielę – 24 lipca, po każdej Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia samochodów. Kierowców zapraszamy do parkowania samochodów wokół kościoła. Gdyby zabrakło miejsca poświecenie będzie też aut zaparkowanych przy ul. Równej. Tam poświęcane będą tylko te samochody, przy których będą stali kierowcy i będą prosić o tę posługę.

Wśród wielu, którym patronuje św. Krzysztof są dwaj nasi współbracia ks. przełożony Krzysztof Jędrzejewski i ks. kapelan hospicjum Krzysztof Stąpor. Dostojnym solenizantom złożymy życzenia podczas Mszy św. o godz. 9. 30.

Serdecznie zapraszamy na zajęcia z tańca towarzyskiego. Zajęcia odbywać się będą w kolejne soboty 23 i 30 lipca oraz 20 i 27 sierpnia w sali na dole o godz. 11. 00 wejście z tyłu kościoła.

Zapraszamy do udziału w XIV Pieszej Pielgrzymce z Warszawy do Ostrówka. Więcej informacji na plakacie zamieszczonym na tablicy ogłoszeń pod chórem.

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Turcji śladami św. apostołów Pawła i Jana. Termin wyjazdu 17 – 28 października. W programie m.in. Stambuł, Ankara, Kapadocja, Pergamon. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski. Koszt pielgrzymki: 2360 zł plus 1160 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej albo przez stronę internetową www.marianum.pl. Program pielgrzymki można pobrać w zakrystii. Prosimy wszystkich, którzy się zdecydowali na wyjazd, o wpłacanie pierwszej transzy.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, a także ciasteczka św. Bernadetty i wodę z Lourdes. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że wakacje nie zwalniają nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.

W piątek w naszym kościele odbył się pogrzeb: śp. Alicji Raniszewskiej lat 85. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na dziś i cały tydzień!