W czwartek, 30 czerwca ostatnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w oddaniu czci Sercu Jezusowemu. Od 1 lipca zapraszamy do udziału w następujących nabożeństwach odprawianych o godzinie 18.00: we wtorek – nieszpory za zmarłych z wypominkami, w środę – nabożeństwo do Matki Bożej z Lourdes, podczas którego polecamy intencje składane przez wiernych do skarbony pod chórem, w czwartek – różaniec w intencji nowych powołań, a w piątek przyzywamy Miłosierdzia Bożego, odmawiając Koronkę.

W środę, 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego Franciszka. Msze święte o godzinie 7.00, 8.00 i 18.30. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara na tacę przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Imieniny obchodzi wielu naszych parafian, a wśród nich nasz współbrat ks. Piotr Fedorowicz MIC. Dostojnemu solenizantowi złożymy życzenia podczas wieczornej Mszy świętej.

Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 12.30 spotkanie Kół Żywego Różańca.

Informujemy, że w miesiącach wakacyjnych, czyli w lipcu i w sierpniu, nie będzie Mszy świętej pierwszopiątkowej o godzinie 17.00, spowiedzi o godzinie 16.30 oraz niedzielnej Mszy świętej o godzinie 15.00. Kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych.

W sobotę, 2 lipca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej Z Maryją do Jezusa. Droga przemiany serca i duszy. Początek o godzinie 14.30.

Zapraszamy także do udziału w XIV Pieszej Pielgrzymce z Warszawy do Ostrówka. Rozpoczęcie – 30 lipca Mszą świętą o godzinie 21.00 w Sanktuarium św. Faustyny w Warszawie, zakończenie – 31 lipca Mszą świętą o godzinie 15.00 w Domu św. Faustyny w Ostrówku. Więcej informacji na plakacie zamieszczonym na tablicy ogłoszeń pod chórem. Pielgrzymów będziemy gościć w naszym kościele 30 lipca o godzinie 23.00.

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Turcji śladami św. apostołów Pawła i Jana. Termin wyjazdu 17 – 28 października. W programie m.in. Stambuł, Ankara, Kapadocja, Pergamon. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski. Koszt pielgrzymki: 2360 zł plus 1160 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej albo przez stronę internetową www.marianum.pl. Program pielgrzymki można pobrać w zakrystii.

Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pragniemy naszym parafianom zaproponować pieszą pielgrzymkę z Góry Kalwarii do Lichenia w dniach 7 – 16 lipca i pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 6 – 14 sierpnia br. Uwzględnijmy je w naszym grafiku wakacyjnym.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, a także ciasteczka św. Bernadetty i wodę z Lourdes przywiezioną przez naszych parafian uczestniczących w pielgrzymce do tego sanktuarium. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby kościoła.

Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego oraz bezpiecznego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie mamy wakacji od Pana Boga. Otaczamy także modlitwą dzieci z naszej parafii, które wyjechały z księdzem proboszczem, siostrą Lidią i siostrą Sarą na kilkudniowy odpoczynek do Wielkopolski. Życzymy im wielu pięknych i radosnych chwil przeżytych we wspólnocie.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli!