Dziś przypada wspomnienie św. Agaty. Po każdej Mszy św. błogosławimy chleb i sól. św. Agata czczona jest, jako patronka w chorobach piersi i opiekunka karmiących matek.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca – błogosławieństwo indywidualne dzieci po Mszy świętej o godzinie 11.00, a po Mszy świętej o godzinie 15.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

Trwamy na Nowennie ku czci Matki Bożej z Lourdes, przygotowującej nas do uroczystości odpustowych, które odbędą się 11 lutego. Odmawiamy ją codziennie o godzinie 18.00. W ramach tego przygotowania zachęcamy także do skorzystania z sakramentu pokuty.

W sobotę, 11 lutego przypada XXXI Światowy Dzień Chorego. W naszym sanktuarium uroczystość ku czci naszej patronki Matki Bożej z Lourdes. Tego dnia Msze święte będą sprawowane o godzinie 7.00, 8.00, 11.00 i 18.30. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczyć Jego Ekscelencja ks. bp Romuald Kamiński. Wieczorem o godzinie 19.30 zapraszamy również na nabożeństwo lourdzkie, połączone z modlitwą o uzdrowienie i procesją ze świecami.

Wyjątkowo nie w przyszłą drugą niedzielę miesiąca, ale 19 lutego zapraszamy wszystkich, którzy przystąpili do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, na Mszę świętą o godzinie 9.30.

W przyszłą niedzielę zapraszamy po Mszy świętej o godzinie 15.00 na konferencję Zostań Apostołem Pokoju.

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na trzecią niedzielę miesiąca, na Mszę świętą o godzinie 12.30, tych małżonków, którzy brali ślub w lutym.

Siostry Uczennice Krzyża zapraszają w czwartek, 9 lutego o godzinie 19.30 do salki domu parafialnego na organizowane w ramach Akademii Życia Chrześcijańskiego spotkanie, które poprowadzą ks. Krzysztof Stąpor MIC i s. Lidia Nowak. Temat będzie dotyczył sakramentu namaszczenia chorych.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Za tydzień druga niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na remont naszego kościoła. Od ostatniej drugiej niedzieli stycznia złożono kwotę 7819 zł (puszka z drugiej niedzieli stycznia: 4379 zł, konto bankowe: 850 zł, wpłaty w gotówce: 2590 zł). Bóg zapłać za szczodrość Waszych serc.

Dziś po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na potrzeby chorych objętych opieką Caritas naszej diecezji.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i zapraszamy gorąco na uroczystości odpustowe.