Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy świętej o godzinie 11.00 błogosławieństwo indywidualne dzieci oraz błogosławieństwo rodziców spodziewających się potomstwa. Po Mszy świętej o godzinie 15.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

Codziennie o godzinie 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo majowe. Dodatkowo po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo majowe odprawiamy przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii. We wtorek, 9 maja – przed kapliczką przy ul. Białostockiej 7.

Jutro przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
Msze święte będą sprawowane jak w dzień powszedni. Swoje imieniny i urodziny obchodzi ks. Proboszcz Stanisław Kosiorowski. Składamy mu najlepsze życzenia wszelkich łask Bożych, zdrowia oraz wszelkiego dobra.

W sobotę, 13 maja, podczas Mszy świętej o godzinie 10.00 odbędzie się uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 127 w Warszawie.

Za tydzień zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 9.30 wszystkich, którzy przystąpili do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Prosimy przynieść świece.

Po Mszy świętej o godzinie 15.00 zapraszamy na konferencję Zostań Apostołem Pokoju.

W czwartek jedenasty dzień miesiąca. W naszej parafii – sanktuarium chorych – o godzinie 11.00 Msza święta w intencji chorych i cierpiących. Wieczorem o godzinie 19.30 zapraszamy również na nabożeństwo lourdzkie, połączone z modlitwą o uzdrowienie i procesją ze świecami.

W zakrystii lub kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na trzecią niedzielę miesiąca na Mszę świętą o godzinie 12.30 tych małżonków, którzy brali ślub w maju.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Biuro Pielgrzymkowe Zgromadzenia Księży Marianów zaprasza w dniach 28 maja – 4 czerwca br. na autokarową pielgrzymkę do MEDJUGORIE i na BAŁKANY: Zagrzeb, Dubrownik, Mostar, Kravica, Split. Przewodnikiem duchowym będzie ks. Piotr Fedorowicz. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl oraz w siedzibie biura Marianum Travel przy ul. św. Bonifacego 9 w Warszawie.

Izba Pamięci przy ul. Strzeleckiej 8 – dawna katownia NKWD i UB zaprasza do odwiedzania w Noc Muzeów w najbliższą sobotę, 13 maja, w godzinach 15.00 – 23.00. Szczegółowy program wywieszony jest na tablicy pod chórem.

W dniach 16 – 18 czerwca br. organizujemy pielgrzymkę na Dolny Śląsk (Trzebnica – Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej, Wrocław – Panorama Racławicka, Karpacz, Krzeszów – Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i inne miejsca). Koszt: 580 zł. Kwota obejmuje transport, wyżywienie, nocleg, ubezpieczenie. Zapisy do 30 maja. Przy zapisie należy wpłacić pieniądze, podać numer PESEL, adres i numer telefonu. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, magnesy z wizerunkiem naszego kościoła, które mogą być prezentem dla kogoś bliskiego, ciasteczka św. Bernadetty i miody. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

Dziś zbiórka do puszek na potrzeby seminarium duchownego.

Za tydzień druga niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na remont naszego kościoła. Od ostatniej drugiej niedzieli kwietnia złożono kwotę 7391 zł (puszka z drugiej niedzieli kwietnia: 4368 zł, konto bankowe: 400 zł, wpłaty w gotówce: 1540 zł, puszka pod chórem: 1083 zł). Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ich szczodrość. Bóg zapłać.

Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli!!!