Jutro poniedziałek wielkanocny. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Taca zostanie przeznaczona na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II w Lublinie.

Rozpoczynamy oktawę Wielkanocy. Każdy dzień najbliższego tygodnia ma w liturgii rangę uroczystości. W związku z tym w piątek, 14 kwietnia, post nie obowiązuje. Można spożywać pokarmy mięsne.

Kontynuujemy rozpoczętą w piątek „Nowennę do Bożego Miłosierdzia”, którą codziennie odmawiamy o godzinie 15.00.

W przyszłą niedzielę o godzinie 14.00 zapraszamy na nabożeństwo, podczas którego wspólnie odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu Miłosierdziu.

We wtorek jedenasty dzień miesiąca. W naszej parafii – sanktuarium chorych – o godzinie 11.00 Msza święta w intencji chorych i cierpiących. Wieczorem o godzinie 19.30 zapraszamy również na nabożeństwo lourdzkie, połączone z modlitwą o uzdrowienie i procesją ze świecami.

We wtorek z racji oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie będzie nieszporów za zmarłych.

W czwartek, 13 kwietnia, o godzinie 17.00 zapraszamy na Mszę świętą hospicyjną.

W sobotę, 15 kwietnia, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez Wspólnotę Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej. Rozpocznie się ona po Mszy świętej o godzinie 8.00 i potrwa do godziny 15.00.

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na trzecią niedzielę miesiąca, na Mszę świętą o godzinie 12.30, tych małżonków, którzy brali ślub w kwietniu.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Za tydzień druga niedziela wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego, rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Taca zostanie przeznaczona na dzieła prowadzone przez Caritas Diecezji Warszawsko – Praskiej.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na remont naszego kościoła.

Drodzy parafianie i przybyli goście, z okazji świąt Wielkiej Nocy przyjmijcie najlepsze życzenia od księży i sióstr pracujących w naszej parafii. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was pokojem, miłością i przebaczeniem. Niech błogosławi Waszym rodzinom i daje siłę do ciągłego zwycięstwa dobra nad złem. Niech płynąca od Niego nadzieja towarzyszy Wam każdego dnia. Jeszcze raz życzymy wszystkim obecnym w naszej świątyni oraz chorym i cierpiącym, którzy musieli pozostać w swoich domach, Bożych, radosnych i rodzinnych świąt.