Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Na każdej Mszy świętej święcenie palm, które można nabyć w naszym kiosku parafialnym. Podczas Mszy świętej o godzinie 11.00 procesja z palmami wokół świątyni.

Dzisiaj również błogosławieństwo indywidualne dzieci po Mszy świętej o godzinie 11.00, spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy świętej o godzinie 15.00 oraz Gorzkie Żale o godzinie 17.45.

W dniu dzisiejszym zapraszamy na kiermasz wielkanocny zorganizowany przez dzieci ze scholi „Uczniowie Maryi” oraz ich rodziców. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny.

Dzisiaj przypada osiemnasta rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wzięcia udziału w Narodowym Marszu Papieskim, poświęconym obronie dobrego imienia naszego świętego papieża. Zbiórka o godzinie 11.00 na rondzie Dmowskiego. Uczestnicy przejdą ulicami Marszałkowską i Królewską, przez plac Piłsudskiego. Marsz zakończy się Mszą świętą w katedrze św. Jana.

Jutro w ramach rekolekcji dla młodzieży z LO udajemy się do kina „Wisła” przy pl. Wilsona 2 na film o świętym Józefie pt. „Opiekun”. Początek seansu o godzinie 12.00. Koszt biletu 15 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych do pójścia z nami. Zapisy przyjmujemy dziś w zakrystii.

W najbliższy czwartek nie będzie Mszy świętej hospicyjnej. Zostanie ona odprawiona 13 kwietnia o godzinie 17.00.

Za tydzień zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 9.30 wszystkich, którzy przystąpili do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Prosimy przynieść świece.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie o godzinie 15.00 nie będzie konferencji Zostań Apostołem Pokoju.

Wszystkich, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pokuty, zachęcamy, by uczynili to przed Triduum Paschalnym. Do spowiedzi można będzie przystąpić w poniedziałek, wtorek i środę przed każdą Mszą świętą, natomiast w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od godziny 8.30 do godziny 10.00 oraz od godziny 16.00 do godziny 18.00, w Wielką Sobotę od 8.30 do 17.00.

W związku z przygotowywaniem dekoracji tzw. ciemnicy w środę i czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Krzyża Świętego.

Przed nami najważniejsze dni w roku liturgicznym: Wielki Tydzień i Triduum Paschalne, które rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek. Wielki Czwartek to także dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Liturgię rozpoczniemy o godzinie 18.30. Po Mszy świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji. Adoracja trwać będzie do godziny 22.00.

Wielki Piątek jest dniem Męki Pańskiej. Nabożeństwo o godzinie 18.30. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godziny 22.00.
W Wielki Piątek o godzinie 15.00 rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia połączonej z Drogą Krzyżową. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

W Wielką Sobotę liturgia Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych rozpocznie się o godzinie 20.00. Prosimy przynieść świece.

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godzinie 7.30 zapraszamy na Jutrznię i Godzinę czytań (modlitwa brewiarzowa).

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę w godzinach 8.30 – 17.00 w kaplicy Krzyża Świętego.

W Niedzielę Wielkanocną od godziny 5.30 adoracja Pana Jezusa, o godzinie 6.00 procesja rezurekcyjna ulicami naszej parafii. Pozostałe Msze święte będą sprawowane o 9.30, 11.00, 12.30, 15.00 i 18.30. Nie będzie Mszy świętej o godzinie 7.30.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna do Wielkiej Środy włącznie.

Do zakrystii można przynosić kwiaty do sypania podczas procesji rezurekcyjnej.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, świece wielkanocne, dewocjonalia, magnesy z wizerunkiem naszej świątyni, które mogą być prezentem dla kogoś bliskiego, ciasteczka św. Bernadetty i miody. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.
Gazeta „Dobre Nowiny” wydała bezpłatny numer specjalny poświęcony obronie świętego Jana Pawła II. Publikacja ma pomóc w dyskusjach wokół spraw związanych z osobą papieża Polaka.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. W związku na przypadającą w tym dniu Wielkanoc zbiórka do puszek na remont naszego kościoła odbędzie się wyjątkowo w trzecią niedzielę miesiąca, czyli 16 kwietnia. Od ostatniej drugiej niedzieli marca złożono kwotę 6693 zł oraz 50 dolarów (puszka z drugiej niedzieli marca: 4733 zł, konto bankowe: 250 zł, wpłaty w gotówce: 1640 zł i 50 dolarów). Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za szczodrość serc. Bóg zapłać.

Parafianom i gościom życzymy głębokich przeżyć Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.