W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjnie w pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę św. hospicyjną o godz. 17. 00. Dzieci, Młodzież i dorosłych zapraszamy na Mszę pierwszopiątkową o godz. 17. 00. Pół godziny przed Eucharystią możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi. W sobotę zapraszamy na kolejny dzień „Modlitwa Miłości” z Maryją do Jezusa – droga przemiany serca i duszy. Początek o godz. 14.30.

W czwartek 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej – Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie świec podczas każdej Eucharystii, które odprawimy o 7.00, 8.00, 11.00 i 18.30. Świece można nabyć w kiosku parafialnym. Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na zakony klauzurowe.

W czwartek rozpoczniemy też Nowennę ku czci MB z Lourdes, która przygotuje nas do uroczystości opustowych 11 lutego. Nowenna będzie odmawiana codziennie o godz. 18.00. Prosimy o zgłaszane intencji, które polecać będziemy podczas 9 dni Nowenny. Karteczki można wrzucać do skrzynki pod chórem.

Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas naszej Diecezji.

W piątek Kościół katolicki wspomina św. Błażeja. Tego dnia udzielimy tzw. błogosławieństwa św. Błażeja, uważanego m.in. za patrona chorób gardła. Podczas tej ceremonii ksiądz przykłada do gardła dwie skrzyżowane świece.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

W niedzielę przypada wspomnienie św. Agaty. Po każdej Mszy św. pobłogosławimy chleb i sól. Św. Agata czczona jest, jako patronka w chorobach piersi i opiekunka karmiących matek.

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na III niedzielę miesiąca, na Msze św. o godz. 12.30, tych małżonków, którzy ślubowali w miesiącu lutym.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli