Dziś o godzinie 19.30 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

Jutro, przeniesiona z dnia dzisiejszego, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Msze święte będą sprawowane jak w dzień powszedni.

W środę 26 kwietnia o godz. 18. 30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów. Prosić będziemy o światło Ducha św. i opiekę Matki Bożej z Lourdes na czas egzaminów dojrzałości.

W sobotę 29 kwietnia w Radzyminie w parafii Przemienienia Pańskiego, odbędzie się XI Pielgrzymka Żywego Różańca Diecezji Warszawsko – Praskiej. Hasło tegorocznej pielgrzymki: „Pokora otwiera twoje serce dla Maryi”.  Pragniemy udać się wspólnie korzystając z komunikacji miejskiej. Zbiórka przy naszym kościele o godz. 8. 50. Razem przejdziemy do metra, by potem przesiąść się w autobus MZK linii nr 738. Prosimy zabrać kartę miejską. Program wywieszony jest na plakacie na drzwiach kościoła.

W dniach 16 – 18 czerwca br. organizujemy pielgrzymkę na Dolny Śląsk (Trzebnica – Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej, Wrocław – Panorama Racławicka, Karpacz, Krzeszów – Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i inne miejsca). Koszt: 580 zł. Kwota obejmuje transport, wyżywienie, nocleg, ubezpieczenie. Zapisy do 30 maja. Przy zapisie należy wpłacić pieniądze, podać numer PESEL, adres i numer telefonu. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski.

Kochani, z wielką radością informujemy, że dwaj nasi parafianie, diakon Przemysław Mateusz Winniak, syn Zbigniewa i Cecylii, alumn szóstego roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, oraz diakon Michał Zalewski, syn Andrzeja i Marii, alumn szóstego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, 27 maja br. przyjmą święcenia prezbiteratu. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, magnesy z wizerunkiem naszego kościoła, które mogą być prezentem dla kogoś bliskiego, ciasteczka św. Bernadetty i miody. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem

W tym tygodniu w naszym kościele odbył się pogrzeb śp. Maksymiliana Łysia, lat siedemdziesiąt osiem. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli!