Dziś po Mszy św. o godz. 15. 00 spotkanie opłatkowe dla Kół Żywego Różańca

We wtorek o godzinie 19.30 zapraszamy wszystkich, którzy chcą pochylić się nad Pismem Świętym. Opiekunem grupy biblijnej jest ks. Krzysztof Jędrzejewski.

W środę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Włączając się w dzieło jedności między ludźmi wiary, poprzez osobistą modlitwę prośmy o trwałe owoce tego tygodnia.

Od środy, 18 stycznia, do czwartku, 26 stycznia, po wieczornej Mszy świętej będziemy odmawiać nowennę przed liturgicznym wspomnieniem bł. Jerzego Matulewicza, odnowiciela Zgromadzenia Księży Marianów i założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii.

W piątek przypada piąta rocznica ingresu Pasterza Diecezji Warszawsko – Praskiej Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym biskupie Ordynariuszu.

W sobotę obchodzimy Dzień Babci, w niedzielę – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Żyjącym życzymy pociechy z wnuków i Bożych darów, a dla zmarłych prosimy o radość nieba.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11.00 zapraszamy na jasełka przygotowane przez ministrantów.

Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 19.30 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia pod hasłem „Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości”. Katechezę na rozpoczęcie wygłosi o. Dariusz Tubacki z Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich.

Rycerze Jana Pawła II koordynują akcję „Paczuszka dla maluszka” – pomoc dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach. Z choinki można wziąć papierową bombkę i przynieść do kancelarii parafialnej lub zakrystii artykuły higieniczne oraz ubranka dla noworodków i dzieci do lat trzech. Paczki można składać do końca stycznia.

Już dziś pragniemy poinformować, że powoli zaczynamy przygotowywać się do uroczystości odpustowych w naszej parafii. Pomoże nam w tym Nowenna ku czci Matki Bożej z Lourdes, którą będziemy odprawiać od drugiego do dziesiątego dnia lutego o godzinie 18.00. Intencje można składać do skarbony pod chórem lub przesyłać pocztą elektroniczną na adres: praga@marianie.pl

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!!!