Dziś po Mszy św. o godz. 15. 00 odbędzie się konferencja Zostań Apostołem Pokoju. Serdecznie zapraszamy.

Nasz kościół MB z Lourdes – Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym. Jutro 14 marca odbędzie się w naszej parafii dzień stacyjny. Zapraszamy do skorzystania w tym dniu z nabożeństw. Kościół będzie otwarty od 6.00 do 21.00. Rano Msze Święte wg porządku codziennego, o godz. 8.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, okazja do adoracji. Przez cały dzień będzie okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty. O godz. 12.00 modlitwa „Anioł Pański” i część Różańca – tajemnice bolesne. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. O godz. 18.30 Msza Święta, 19.15 – Gorzkie Żale z nauką pasyjną. O godz. 20.00 Msza Święta, zakończona Apelem maryjnym. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W najbliższy piątek 18 marca nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 17. 00 i 17. 45. Zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii o godz. 19. 15.

Wielki Post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Ofiary przeznaczone na pomoc dla najuboższych rodzin z naszej parafii można składać przez cały Wielki Post do puszki pod chórem

W sobotę 19.03 obchodzimy Uroczystość św. Józefa. Msze św. będą odprawione jak w dzień powszedni. Od uroczystości św. Józefa do uroczystości Zwiastowania Pańskiego (25 marca) trwać będzie Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Każdego dnia na zakończenie Mszy św. o godz. 18. 30, a w niedzielę o godz. 9. 30, będziemy wypraszać łaskę ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci przez wstawiennictwo Maryi Matki Życia, św. Józefa oraz św. Jana Pawła II.

Nasza parafia organizuje zbiórkę dla Ukrainy środków medycznych, higienicznych, chemicznych, zabawek dla dzieci itd. Wspomniane dary można składać do kosza przy obrazie Jezusa Miłosiernego lub przynosić do zakrystii i kancelarii. Ofiary można przesyłać również na konto parafialne, które znajduje się na stronie internetowej naszej parafii: PEKAO SA: 04 1240 6074 1111 0000 4992 4811.Tytuł przelewu: Pomoc dla Ukrainy.

Zachęcamy do zaangażowania się w adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Krzyża Świętego. Wielu podjęło w ubiegłym roku zobowiązanie na Wielki Post, do 30-minutowej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o stałej porze w ciągu dnia raz w tygodniu.
Do zakrystii można przynosić kwiaty do sypania podczas procesji rezurekcyjnej.
W naszym kiosku parafialnym można nabyć świece wielkanocne i kartki świąteczne ręcznie wykonane. Ofiary złożone przy nabyciu kartki są przeznaczone na budowę domu rekolekcyjne Sióstr Uczennic Krzyża w Czmońcu.
Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Dziś II niedziela zbiórka do puszek na dalsze remonty kościoła.

Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli!!!