Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedziele o godzinie 17.45 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; w piątki o godzinie 17.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci, o godzinie 17.45 – Droga Krzyżowa dla dorosłych.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w najbliższy piątek, 3 marca, zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczniemy ją o godzinie 19.15. W związku z tym nie będzie nabożeństwa o godzinie 17.00 i 17.45.

W każdy czwartkowy wieczór Wielkiego Postu w godzinach 20.00 – 22.00 odbywają się tzw. spacery uzdrowienia. Kapłan spaceruje wokół świątyni i służy pomocą sakramentalną potrzebującym osobom. W tym czasie grupa wiernych adoruje Najświętszy Sakrament i modli się w ich intencji.

W Wielkim Poście zachęcamy do podjęcia praktyk pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Ofiary przeznaczone na pomoc dla najuboższych rodzin z naszej parafii można składać do puszki pod chórem, produkty spożywcze i chemiczne – do kosza wystawionego przy obrazie „Jezu, ufam Tobie”.

W trzecią niedzielę Wielkiego Postu, czyli 12 marca, w naszej parafii rozpoczniemy przygotowujące nas do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego czterodniowe rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Paweł Skonieczny MIC, przełożony domu zakonnego w Skórcu.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjnie w pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę świętą hospicyjną o godzinie 17.00. W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych. W pierwszy piątek zapraszamy także dzieci, młodzież i dorosłych na Mszę świętą wyjątkowo o godzinie 18.30. Pół godziny przed Eucharystią możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej „Z Maryją do Jezusa. Droga przemiany serca i duszy”. Początek o godzinie 14.30.

W środę, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. O godzinie 17.00 zapraszamy na Mszę świętą, która zostanie odprawiona w dawnej katowni NKWD i UB (obecnie Izba Pamięci poświęcona ofiarom zbrodni komunistycznych) przy ul. Strzeleckiej 8.

Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 15.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę na zakończenie kolejnego cyklu w szkole rodzenia po Mszy świętej o godzinie 11.00 błogosławieństwo rodziców, którzy spodziewają się dziecka.

Rozpoczął się okres składania zeznań podatkowych za ubiegły rok. Przypominamy o możliwości przekazania 1,5% podatku dla Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

Serdecznie zapraszamy na sesję dla mam z córkami, która odbędzie się w sobotę, 25 marca. Spotkanie poprowadzą siostry Uczennice Krzyża oraz pani pedagog Sylwia Wytykowska wraz ze swoją córką. Szczegóły na plakacie lub u siostry Emmanueli.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, a także ciasteczka św. Bernadetty i miody oraz soki. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieło misyjne „Ad Gentes”.

Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli!