Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiaj także trzecia niedziela miesiąca. Podczas Mszy świętej o godzinie 12.30 błogosławieństwo jubilatów, którzy brali ślub w maju. W zakrystii lub kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na trzecią niedzielę miesiąca na Mszę świętą o godzinie 12.30 tych małżonków, którzy brali ślub w czerwcu.

Codziennie o godzinie 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo majowe. Dodatkowo po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo majowe odprawiamy przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii. We wtorek, 23 maja – przed kapliczką przy ul. Wileńskiej 47, w środę, 25 maja – przed kapliczką przy ul. Grodzieńskiej 34, a w czwartek, 25 maja – przed kapliczką przy ul. Bródnowskiej 18.

W piątek, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim mamom życzymy Bożych darów i szacunku od swoich dzieci, a zmarłym niech Bóg da życie wieczne.

W sobotę, 27 maja podczas Mszy świętej o godzinie 10.00 w archikatedrze warszawskiej przyjmie święcenia kapłańskie dn Przemysław Winniak, również tego dnia w katedrze w Elblągu święcenia kapłańskie przyjmie dn Michał Zalewski. W przyszłą niedzielę 28 maja zapraszamy na Mszę św. o godz. 12. 30, którą sprawował będzie ks. prymicjant Przemysław i udzieli wszystkim prymicyjnego błogosławieństwa.

Za tydzień w niedzielę 28.05 uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwamy na nowennie, którą odprawiamy podczas nabożeństwa majowego o godzinie 18.00. Przypominamy, że za dwa tygodnie kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 19.30 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Temat przewodni: „Przyjdź Duchu Święty”.

Prosimy osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na Dolny Śląsk w dniach 16 – 18 czerwca, o wpłacenie w terminie do 30 maja kwoty 580 zł.

Zapraszamy na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd w dniu 3 czerwca o godzinie 6.00. Autokar będzie podstawiony przy ulicy Równej. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt 100 zł.

W dniach 1 – 8 października 2023 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę samolotową do Włoch. W programie miedzy innymi: Neapol, Pompeje, Pietrelcina, Monte Sant’Angelo, San Giovanni Rotondo, Manopello, Loreto, Asyż, Cascia, Roccaporena, Rzym. Koszt: 1790 zł plus 780 euro. Dodatkowo 90 zł za dojazd autokarem na lotnisko w Radomiu i powrót z Radomia do Warszawy. Program jest wywieszony na tablicy pod chórem. Zapisy do 30 maja. Przy zapisie należy uiścić kwotę, jako zaliczkę 1000 zł. .

4 czerwca o godzinie 19.45 zapraszamy do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie do udziału w Oratorium ku czci św. Stanisława Papczyńskiego z okazji jubileuszu 350. rocznicy założenia Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP. Chętnych parafian prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii po karty wstępu.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, magnesy z wizerunkiem naszego kościoła, które mogą być prezentem dla kogoś bliskiego, ciasteczka św. Bernadetty i miody. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.
Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

W tym tygodniu w naszym kościele odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Jankowskiego, lat osiemdziesiąt siedem. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli!!!