Dziś jedenasty dzień miesiąca. W naszej parafii – sanktuarium chorych – o godzinie 11.00 Msza święta w intencji chorych i cierpiących. Wyjątkowo wieczorem nie będzie nabożeństwa lourdzkiego. O godzinie 20.00 będziemy wielbić osobę Maryi Akatystem ku czci Bogurodzicy, na który bardzo serdecznie zapraszamy.

W dniu dzisiejszym po Mszy świętej o godzinie 15.00 zapraszamy także na konferencję Zostań Apostołem Pokoju.

Msze święte roratnie codziennie o godzinie 7.00. Dzieci zapraszamy na roraty szczególnie we wtorki i piątki o godzinie 17 00.

W niedzielę, 18 grudnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Piotr Marchewka, duszpasterz z Goźlina. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji księdza rekolekcjonisty i w intencji naszej parafii, abyśmy dobrze przygotowali się do świąt Bożego Narodzenia. Nauki rekolekcyjne będą głoszone o godzinie 7.00, 11.00 i 18.30, a w niedzielę podczas każdej Eucharystii.

Przy naszej parafii działa Szkoła Rodzenia. Wczoraj zakończył się kolejny cykl. W związku z tym w przyszłą niedzielę błogosławieństwo matek i ojców, spodziewających się dziecka odbędzie się podczas Mszy św. o godz. 11. 00

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na trzecią niedzielę miesiąca, na Mszę świętą o godzinie 12.30, tych małżonków, którzy ślubowali w grudniu.

13 grudnia, w 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, Rada i Zarząd Dzielnicy Praga-Północ zapraszają o godzinie 18.00 na koncert zatytułowany PIOSENKI STANU WOJENNEGO, który odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Praga-Północ przy ul. Kłopotowskiego 15. Wystąpi bard Solidarności, pieśniarz Tolek Jabłoński.
Rada i Zarząd Dzielnicy Praga-Północ zapraszają także na koncert kolęd w wykonaniu Haliny Mlynkovej, który odbędzie się w naszej świątyni w sobotę, 17 grudnia 2022 r. po wieczornej Mszy świętej o godzinie 19.30.

Siostry Uczennice Krzyża zapraszają w czwartek, 15 grudnia o godzinie 19.30 do salki domu parafialnego na spotkanie w ramach Akademii Życia Chrześcijańskiego. Temat spotkania będzie dotyczył sakramentu bierzmowania, jego znaczenie dla naszego życia chrześcijańskiego. Gościem będzie ks. Jarosław Januszewski.

Nasza parafia organizuje w dniach 27 kwietnia – 5 maja 2023 r. pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt wyjazdu: 2500 złotych i 760 dolarów. Szczegółowy program znajduje się na tablicy pod chórem.

Można nabywać opłatki do dzielenia się podczas Wigilii. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na potrzeby kościoła. Zachęcamy do nabywania opłatków przy świątyni na znak więzi wieczerzy wigilijnej ze stołem eucharystycznym. Przed kościołem ministranci rozprowadzają sianko. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na ich potrzeby.

Czas adwentu jest okazją do wsparcia ubogich. Zapraszamy do zrobienia paczek dla ubogich rodzin. Można je składać w kancelarii lub zakrystii. Dziękujemy tym, którzy już przynieśli paczki.
Planujemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Jeżeli chcieliby Państwo zaprosić na nią kapłana naszej parafii, prosimy o zabranie wyłożonych pod chórem kartek z zaproszeniami, uzupełnienie danych i złożenie zaproszeń w kancelarii parafialnej lub zakrystii do 21 grudnia 2022 r. Można też nas zaprosić drogą mailową, pisząc pod adres praga@marianie.pl i podając w tytule wiadomości: zaproszenie na kolędę 2022/2023.

Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, kalendarze na rok 2023, świece wigilijne, dewocjonalia, ciasteczka św. Bernadetty, wodę z Lourdes oraz zdrowe produkty na jesień: miody i soki. Ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby kościoła.

Dziś druga niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na dalsze remonty naszej świątyni. Bóg zapłać za szczodrość serc.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.