Dziś Uroczystość Chrystusa Króla – patronalne święto Służby Liturgicznej. Po Mszy św. o godz. 9. 30 przed wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia Sercu Bożemu.

Dziś III niedziela miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 błogosławieństwo jubilatów, którzy ślubowali w miesiącu listopadzie. Zgłoszenia na III niedzielę grudnia przyjmujemy w kancelarii lub w zakrystii

Dziś imieniny obchodzi ks. Janusz Kobierski. Pamiętajmy w naszych modlitwach o solenizancie. Sposobnością do podziękowania i złożenia życzeń będzie Msza św. o godz. 9.30.

Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy serdecznie na koncert pt. „Drogi do Niepodległości” śpiewać będzie Warszawski Chór Polonia im. Ignacego J. Paderewskiego pod kierownictwem Zbigniewa Szablewskiego.

Jutro wspominamy w liturgii św. Cecylię patronkę śpiewu i muzyki kościelnej. Z tej okazji Pani Ludmile, organistce i zespołom muzycznym działającym przy naszej parafii (schola dziecięca, młodzieżowa) składamy serdeczne życzenia i podziękowania. Niech św. Cecylia wyprasza potrzebnych łask, aby ta posługa prowadziła wszystkich do Jezusa i pomagała wzrastać w wierze, a samym muzykom dawała wiele radości.

We wtorek o godz. 19. 30 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Za tydzień rozpoczniemy nowy rok kościelny pierwszą Niedzielą Adwentu. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania i przygotowania naszych serc na przyjście Chrystusa. W sobotę 27 listopada o godz. 19.30 zapraszamy na nieszpory i katechezę, którą wygłosi ks. Krzysztof Stąpor, w ramach wprowadzenia w okres adwentu.

Serdecznie zapraszamy, w każdą niedzielę Adwentu na modlitwę Akatystem ku czci Bogarodzicy. Początek o godz. 20.00. Niech ta modlitwa pomoże nam w głębszym przygotowaniu na przyjście Syna Bożego

Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć „OREMUSA”, dewocjonalia, ale też ciasteczka św. Bernadetty, można teżnabyć w zdrowe produkty na jesień: miody i soki. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby Kościoła.

Niektórzy już wysyłają listy świąteczne za granicę, dlatego opłatki na stół wigilijny są do nabycia od dzisiaj w zakrystii (zostały one pobłogosławione). W przyszłą niedzielę opłatki będą rozprowadzane przy wyjściu z kościoła. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na cele parafialne. Zachęcamy do nabywania opłatków przy świątyni na znak więzi wieczerzy wigilijnej ze stołem eucharystycznym.

Wyższe Seminarium Duchowe Diecezji Warszawsko-Praskiej pw. Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie serdecznie zaprasza na sztukę seminaryjną wystawianą przez kleryków III oraz IV roku pt. „Pan przemówił”. Szczegóły na plakacie wywieszonym na tablicy pod chórem. Zbiórka do puszek na kształcenie seminarzystów.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Na cały nadchodzący tydzień niech Wam Bóg błogosławi.