Dziś zapraszamy na Wieczór Uwielbienia o godz. 19.30

W ubiegłą niedzielę, do puszek zbieraliśmy na Kościół prześladowany w różnych częściach świata. Zebraliśmy 1. 772 zł. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im również dar modlitwy.

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na III niedzielę miesiąca, na Mszę św. o godz. 12.30, tych małżonków, którzy ślubowali w miesiącu listopadzie.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.30 zapraszamy serdecznie na koncert pt. „Drogi do Niepodległości” śpiewać będzie Warszawski Chór Polonia im. Ignacego J. Paderewskiego pod kierownictwem Zbigniewa Szablewskiego.

21 listopada, imieniny obchodzi ks. Janusz Kobierski. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Solenizancie. Sposobnością do podziękowania i złożenia życzeń będzie Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 9. 30.

W Kościele powszechnym rozpoczął się nowy Synod. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety są dostępne na stolikach na tyłach naszego kościoła, ale można je pobrać również ze strony internetowej diecezji. Poszczególne kroki realizacji ankiety są podane w Vademecum. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.

Przez cały miesiąc listopad można UZYSKAĆ ODPUST zupełny dla wiernych zmarłych. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz i pomodli się tam w intencji zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest wypełnienie zwyczajnych warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla – patronalne święto Służby Liturgicznej. Po Mszy św. o godz. 9. 30 przed wystawionym Najświętszym Sakramencie odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia Sercu Bożemu. Tego dnia jest Odpust w sąsiedniej parafii Chrystusa Króla przy ul. Tykocińskiej.

Rodziny, które sprowadziły się do naszej parafii prosimy o zgłaszanie się do kancelarii, tak, aby były uwzględnione podczas wizyty duszpasterskiej.

Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć „OREMUSA”, dewocjonalia, ale też ciasteczka św. Bernadetty, można też nabyć w zdrowe produkty na jesień: miody i soki. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby Kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Dziś II niedziela zbiórka do puszek na dalsze remonty kościoła.

W tym tygodniu w naszym kościele odbyły się dwa pogrzeby: śp. Mirosława Mikołajczyka lat 53 oraz śp. Ryszarda Krawczyka lat 66. Rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli