Dziś gościmy w naszej parafii pana Marcina Żukowskiego – animatora wielu wydarzeń religijnych oraz wieloletniego wolontariusza Światowych Dni Młodzieży. Pan Marcin podzieli się z nami świadectwem swojej wiary i życia.

Zapraszamy w dniu dzisiejszym na ostatnie już październikowe nabożeństwa różańcowe o godz. 17.45. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy gromadzili się na nabożeństwach. Szczególnie dziękujemy dzieciom, które wraz z rodzicami przychodzili we wtorki i piątki.

Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Eucharystia w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, i 18.30. W związku z tym, że udajemy się na cmentarze, nie będzie Mszy św. o godz. 15.00

We wtorek 2 listopada, obchodzimy w liturgii wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. W tym dniu modlitwą otaczamy wszystkich zmarłych, którzy należą do Chrystusa, ale trwa ich czas oczyszczenia w czyśćcu. Msze św. będą sprawowane jak w każdy dzień powszedni.

Zgodnie z tradycją, szczególnie kultywowaną w naszej wspólnocie zakonnej, zapraszamy od jutra 2 listopada oraz przez całą Oktawię, na modlitwę za zmarłych, Podczas wspólnych Nieszporów o godz. 18. 00.W kolejnych dniach polecać będziemy zmarłych zgłoszonych w wypominkach. W kancelarii można zgłosić swoich zmarłych.  Modlić się za nich będziemy we wszystkie wtorki całego roku podczas nieszporów o godz. 18. 00, ale można też zgłosić na wypominki, które są czytane w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12.30, w intencji tych zmarłych odmawiamy dziesiątek różańca. Za wstawiennictwem św. o. Stanisława Papczyńskiego możemy dołączyć swoich bliskich zmarłych do 30 Mszy św., które są odprawiane każdego dnia przez cały listopad o godz. 18.30.

Przez całą oktawę będzie można UZYSKAĆ ODPUST zupełny dla wiernych zmarłych. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz i pomodli się tam w intencji zmarłych. Do zyskania tego odpustu wymagane jest wypełnienie zwyczajnych warunków: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

W sobotę 6 listopada wyjazd na cmentarz wawrzyszewski, gdzie znajduje się kwatera spoczywających Księży Marianów. Autokar będzie podstawiony przy bramie kościoła o godz. 10. 00. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o zapisywanie się na listę, która znajduje się w zakrystii.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota. Tradycyjne w pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę św. hospicyjną o godz. 17.00. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Mszę pierwszopiątkową o godz. 17.00. Pół godziny przed Eucharystią możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi.

W sobotę 6 listopada, zapraszamy na kolejny dzień „Modlitwa Miłości” z Maryją do Jezusa – droga przemiany serca i duszy. Początek o godz. 14.30.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 15. 00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

Rodziny, które sprowadziły się do naszej parafii prosimy o zgłaszanie się do kancelarii, tak, aby były uwzględnione podczas wizyty duszpasterskiej.

Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć „OREMUSA”, dewocjonalia, ale też ciasteczka św. Bernadetty, można teżnabyć w zdrowe produkty na jesień: miody i soki. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby Kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek z okazji dnia Solidarności z Kościołem prześladowanym

W tym tygodniu w naszym kościele odbył się pogrzeb: śp. Barbary Kusiak lat 85. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Wszystkim życzymy dobrego przeżycia Dnia Pańskiego i całego tygodnia !!!