Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.45. Dzieci zapraszamy we wtorki i piątki o godz. 17. 00.

Od tygodnia jest prowadzona akcja góra korków dla Eryka Kopczewskiego na terenie Warszawy. Eryk ma tylko 8 lat i bardzo dużo przeszedł. Rodzina walczy o jego życie ponieważ jego serduszko przestaje bić. Operacja ma być przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych. Rodzina zwraca się do ludzi dobrej woli „pomóżcie Nam”. Każdy grosz, każdy korek jest na wagę złota. Zebrane plastikowe nakrętki zostaną przetransportowane do firmy recyklingowej, która za każdy kilogram tych nakrętek przekaże kwotę na konto Eryczka. Korki można przynosić do zakrystii lub kancelarii.

Zbliża się listopad – czas, kiedy pamięcią modlitewną bardziej ogarniamy zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół i znajomych. Św. o. Stanisław Papczyński pisał „Wspomagajcie dusze zmarłych wiernych, cierpiące w czyśćcu, poległych w wojnie lub od zarazy, z największą gorliwością, pobożnością, zapałem”. W kancelarii przyjmujemy na wypominki. Modlić się za nich będziemy we wszystkie wtorki całego roku podczas nieszporów, ale można też zgłosić na wypominki, które są czytane w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 12. 30, w intencji tych zmarłych odmawiamy dziesiątek różańca. Za wstawiennictwem św. o. Stanisława Papczyńskiego możemy dołączyć swoich bliskich zmarłych do 30 Mszy św., które będą odprawiane każdego dnia przez cały listopad o godz. 18.30.

Tak jak w ubiegłe lata, pragniemy zorganizować wspólny wyjazd 6 listopada (sobota) na cmentarz wawrzyszewski, gdzie znajduje się kwatera spoczywających Księży Marianów. Autokar będzie podstawiony przy bramie kościoła o godz. 10. 00. Osoby zainteresowane wyjazdem prosimy o zapisywanie się na listę, która znajduje się w zakrystii

Siostry Uczennice Krzyża zapraszają 6 listopada br.”Dzień dla Rodziny, Sesja dla mam z córkami”. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy na spotkania młodzieżowe w każdy piątek o godz. 19. 30, spotkania odbywaj się w salce na dole.

W czwartek projekcja filmu w Multikinie przy ulicy Głębockiej 15 o godz. 19. 00 „Wyszyński. Zemsta czy Przebaczenie”. Bilety można zakupić u nas w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w cenie 15 zł.

Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć „OREMUSA”, dewocjonalia, ale też ciasteczka św. Bernadetty, można teżnabyć w zdrowe produkty na jesień: miody i soki. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby Kościoła.

W przyszłą niedzielę dniu 31 października, przyjedzie do naszej parafii pan Marcin Żukowski – animator wielu wydarzeń religijnych oraz wieloletni wolontariusz Światowych Dni Młodzieży od Paryża do Panamy. Od 10. roku życia zmaga się z guzem mózgu, ale aktywnie działa w Kościele. Zajmuje się również sprzedażą książek religijnych. Nabywając książkę będzie można pomóc w jego dalszym kosztownym leczeniu. Pan Marcin podzieli się z nami świadectwem swojej wiary i życia.

W tym tygodniu w naszym kościele odbyły się 2 pogrzeby: śp. Stefanii Bielskiej lat. 93i śp. Danuty Bonisławskiej lat 82. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłe polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na „Dzieło misyjne kościoła”

Życzymy wszystkim dobrego przeżycia Dnia Pańskiego, ogromu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na dziś i cały tydzień!