W imieniu księdza proboszcza dziękujemy parafianom, za przygotowanie i udział w ubiegłą niedzielę w Agapie, a w szczególności Rycerzom Jana Pawła II, Paniom z Caritas, Panu Robertowi Włodarczykowi za oprawę muzyczną, Firmie Grerob – Opakowania i Naczynia Jednorazowe Robertowi Szatańskiemu, dziękujemy za przyniesione ciasta i inne słodkości. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą atmosferę.

Dziś o godz. 12.00 odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Matki Elżbiety Róży Czackiej w Świątyni Opatrzności Bożej. Prosimy o łączenie przez transmisję telewizyjną.

Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie Kół Żywego Różańca

We wtorek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest wiec też znakiem naszej nadziei. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 7. 00, 8. 00 i 18. 30.

Wszystkich chętnych chłopców, tych młodszych, a także starszych, którzy chcieliby pełnić służbę przy Chrystusowym Ołtarzu jako ministranci, zapraszamy na spotkanie w sobotę 18 września o godz. 10. 00. Spotkanie przy zakrystii.

Za tydzień w niedzielę po raz 16 odbędzie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny pod hasłem „Tato – bądź, prowadź, chroń” o godz. 11.30 wyruszy z Placu Zamkowego w Warszawie.

Zapraszamy serdecznie kandydatów, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie w dniu 30 września o godz. 19.00 do salki na parterze.

Rada i Zarząd Dzielnicy Praga-Północ oraz Parafia Matki Bożej z Lourdes w Warszawie zapraszają na koncert patriotyczny Danuty Stankiewicz oraz Filipa Borowskiego „Serce dla Ciebie Polsko”. W programie najważniejsze pieśni patriotyczne, a także perły polskiej poezji. Wydarzenie odbędzie się 19 września w naszym kościele o godz. 13.30.

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na  przyszłą III niedzielę miesiąca, na Msze św. o godz. 12.30, tych małżonków, którzy ślubowali we wrześniu.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę 2 – 3 października: Kalisz – Sanktuarium św. Józefa i Licheń. Koszt: 220 zł. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski.

Organizujemy przygotowanie dorosłych, powyżej 7 roku życia, do przyjęcia Sakramentu Chrztu. Prosimy o przekazanie tego zaproszenia wszystkim, którzy mogą nim być zainteresowani. Zapisy u s. Lidii lub w kancelarii.

Zapraszamy na rekolekcje „Jak przeżyć żałobę” w terminie 24 – 26  września br. Organizatorem rekolekcji jest Ośrodek Hospicjum Domowe Księży Marianów. Zapisy i więcej informacji pod numer , który jest umieszczony na tablicy przed kościołem (tel. 22 679 67 00).

Zapisy młodzieży kl. VII i VIII, pragnących przygotować się do Sakramentu Bierzmowania w kancelarii parafialnejdo końca września. Informacje o spotkaniu podamy w późniejszym terminie.

Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć „OREMUSA”, dewocjonalia, ale też ciasteczka św. Bernadetty. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby Kościoła.

Dziś II niedziela zbiórka do puszek na dalsze remonty kościoła

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli