Dziś po Mszy św. o godz. 11. 00 poświęcenie tornistrów i błogosławieństwo indywidualne dzieci.

Po miesiącach wakacyjnych od dziś wraca do grafiku Msza św. w niedzielę o godz. 15.00

Dziś gościć będziemy J.E.ks. Biskupa Ordynariusza Romualda Kamińskiego, który będzie przewodniczyć Mszy św. o godz. 18. 30. W ramach dziewięciodniowej nowenny przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Czackiej, która jest odprawiana codziennie po Mszy św. wieczornej. Po Nowennie, zapraszamy na wspólną agapę.

W przyszłą niedzielę 12 wrześnie o godz. 12.00 odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Matki Elżbiety Róży Czackiej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Beatyfikacji dokona legat papieski, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro. Zachęcamy o łączenie się poprzez przez transmisję telewizyjną.

8 grudnia w ubiegłym roku 127 osób podjęło się adopcji dziecka poczętego. Jesteśmy wdzięczni, że przez 9 miesięcy nosili ten skarb w modlitwie. Uroczyste zakończenie odbędzie się 8 września po Mszy św. wieczornej. Uczestnicy oprócz świecy proszeni są o przyniesienie białej róży. O kolejnej adopcji będziemy informować w późniejszym terminie.

Informujemy, że wyjazd na pielgrzymkę w dniu 11 września do Częstochowy będzie o godz. 5. 00. Autokar będzie podstawiony przy ulicy Równej.

W sobotę, 11 dzień miesiąca, w naszej parafii – Sanktuarium Chorych, o godz. 11. 00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących. Wieczorem tego dnia o godz. 19. 30 zapraszamy również na nabożeństwo lourdzkie, połączone z modlitwą o uzdrowienie i z procesją ze świecami.

Również w sobotę 11 września odbędzie się w Warszawie „Orszak Dziejów” w przeddzień beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Początek wydarzenia o godz. 16. 00 przy pomniku Stefana Kardynała Wyszyńskiego na Krakowskim Przedmieściu. Zakończenie na Placu Zamkowym. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 15. 00 spotkanie Kół Żywego Różańca

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na III niedzielę miesiąca, na Mszę św. o godz. 12.30, tych małżonków, którzy ślubowali we wrześniu.

Organizujemy pielgrzymkę w dn. 2 –  3 października: Kalisz – Sanktuarium św. Józefa i Licheń  Koszt: 220 zł. Kwota obejmuje transport, wyżywienie, nocleg, ubezpieczenie. Zapisy do 19 września. Przy zapisie należy wpłacić kwotę, podać PESEL, adres zamieszkania i numer telefonu. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski.

Organizujemy przygotowanie dorosłych, powyżej 7 roku życia, do przyjęcia Sakramentu Chrztu. Prosimy o przekazanie tego zaproszenia wszystkim, którzy mogą nim być zainteresowani. Zapisy u s. Lidii lub w kancelarii.

Zapisy młodzieży kl. VII i VIII, pragnących przygotować się do Sakramentu Bierzmowania w kancelarii parafialnejdo końca września. Informacje o spotkaniu podamy w późniejszym terminie.

Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć „OREMUSA”, dewocjonalia, ale też ciasteczka św. Bernadetty. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby Kościoła.

Za tydzień II niedziela miesiąca, zbiórka do puszek na remont naszego kościoła. Od ostatniej II niedzieli miesiąca sierpnia złożono kwotę : 4. 853 zł; (puszka z II niedzieli sierpnia: 3. 163 zł.; konto bankowe: 700 zł.; wpłaty w gotówce: 990 zł). Bóg zapłać za szczodrość waszych serc!

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na dziś i cały tydzień!