Dziś o godz. 9.30 odbędzie się zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i z tej okazji w kościele jest wystawa Pro Life, ukazująca świętość życia od poczęcia.
Po Mszy św. o godz. 11.00 zostanie dokonane poświęcenie tornistrów i błogosławieństwo indywidualne dzieci.
Dziś na Mszy św. o godzinie 12.30, ks. Dziekan w imieniu ks. Biskupa Romualda Kamińskiego odczyta Dekret minujący ks. Krzysztofa Jędrzejewskiego MIC na proboszcza parafii M.B. z Lourdes. Nowy ks. Proboszcz złoży publicznie wyznanie wiary.

Dziś po Mszy św. o godz. 15. 00 konferencja Zostań Apostołem Pokoju.

Jutro przypada jedenasty dzień miesiąca, w którym wspominamy naszą patronkę M.B. z Lourdes. Tego dnia odprawiona zostanie dodatkowa Msza św. o godzinie 11.00 w intencji chorych i cierpiących, podczas której zostanie udzielony także sakrament namaszczenia chorych. Wieczorem o godzinie 19.30 odprawione zostanie nabożeństwo lourdzkie, połączone z modlitwą o uzdrowienie i procesją ze świecami. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a szczególnie chorych.

We wtorek o 19.15, w salce na drugim piętrze, odbędzie się spotkanie biblijne.

W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża św. Msze św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.30. W tym dniu zostanie odprawiona dodatkowa Mszę św. o godz. 17.00 w intencji 25 rocznicy założenia Ośrodka Hospicjum Domowe Zgromadzenia Księży Marianów. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. prowincjał Eugeniusz Zarzeczny MIC.

W najbliższą sobotę o godzinie 19.30 odbędzie się koncert zespołu Huma Ensemble. Kilkuosobowy zespół wykonuje pieśni średniowieczne – głównie chorał gregoriański, przedgregoriański, bizantyjski i religijne pieśni tradycyjne z całej Europy. Zespół poprowadzi Marta Chachulska. Koncert potrwa około 40 minut. Serdecznie zapraszamy.

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia małżeństw, które ślubowały w miesiącu wrześniu. Za zgłoszonych małżonków będziemy się modlić w trzecią niedzielę tego miesiąca na Mszy św. o godzinie 12.30. Wrześniowych jubilatów serdecznie zapraszamy.

W niedzielę, 17 września o godzinie 15.00, zapraszamy na Msze św. i spotkanie młodzież przygotowującą się drugi rok do sakramentu bierzmowania. Prosimy o przyniesienie indeksów. Spotkanie z siostrami po Mszy św. w sali na dole

Do końca września w kancelarii parafialnej i zakrystii prowadzimy zapisy uczniów klas ósmych i szkół średnich, którzy chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania. Informację o spotkaniu podamy w późniejszym terminie.

Osoby powyżej 7 roku życia, które chcą przystąpić do sakramentu chrztu, proszone są o zgłoszenie się do kancelarii lub do s. Lidii.

Osoby, które ukończyły edukację, a nie otrzymały sakramentu bierzmowania, a chciałyby go otrzymać, zaproszone są na spotkanie do naszego kościoła 27. września na godzinę 19.30.

Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 28. września o godzinie 19.30. Pierwsze spotkanie odbędzie się w kościele. Zapraszamy.

Wszystkich chętnych chłopców, tych młodszych, a także starszych, którzy chcieliby pełnić służbę przy Chrystusowym Ołtarzu, jako ministranci, zapraszamy na spotkania w soboty na godz. 10.00.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć wodę z Lourdes, miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, magnesy z wizerunkiem naszej świątyni, ciasteczka św. Bernadetty i miody. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Dziś II niedziela miesiąca. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na dalsze prace remontowe. Bóg zapłać za wszelki dar.

W tym tygodniu w naszym kościele odbył się pogrzeb: śp. Wandy Kiliszek lat 102. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli