Po przerwie wakacyjnej, powraca dzisiaj do grafiku Msza święta niedzielna sprawowana o godzinie 15.00. Kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do piątku w godzinach: 10.00 – 12.00 i 16.00 – 18.00.

Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 15.00 spotkanie członków Kół Żywego Różańca

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tradycyjnie w pierwszy czwartek zapraszamy na Mszę świętą hospicyjną o godzinie 17.00.

W najbliższą sobotę, na godzinę 10.00, zapraszamy na spotkanie organizacyjne ministrantów i kandydatów na ministrantów.

W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i wychowawców na Eucharystię o godzinie 11.00. Będzie poświęcenie tornistrów. Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego skorzystajmy także z sakramentu pojednania.

Za tydzień w niedzielę o godz. 9.30 odbędzie się zakończenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Prosimy o przyniesienie świec i jednej białej róży, którą przed Mszą św. będzie można włożyć do specjalnego flakonu ustawionego przy dekoracji z obrazem Matki Bożej Nienarodzonych. O godz. 9.15 odbędzie się Nabożeństwo życia.

Również w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godzinie 12.30, ks. Dziekan w imieniu ks. Biskupa Romualda Kamińskiego odczyta Dekret mianujący ks. Krzysztofa Jędrzejewskiego MIC na proboszcza parafii M.B. z Lourdes. Podczas Mszy św. nowy proboszcz publicznie złoży wyznanie wiary. Serdecznie zapraszamy.

Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 15.00 zapraszamy na konferencję: „Zostań Apostołem Pokoju.”

W piątek, 8 września przypada uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej). Msze święte będą sprawowane jak w dzień powszedni (7.00, 8.00, 18.30).
Do końca września w kancelarii parafialnej i zakrystii prowadzimy zapisy uczniów klas ósmych i szkół średnich pragnących uczestniczyć w kursie przygotowującym do sakramentu bierzmowania. Informację o spotkaniu podamy w późniejszym terminie.

Organizujemy także kurs przygotowujący do sakramentu chrztu dla osób powyżej siódmego roku życia. Zapisy u s. Lidii lub w kancelarii parafialnej.

Dzieci, które chciałyby śpiewać w scholii dziecięcej zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 do salki na dole.

W naszej parafii odbędzie się przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób starszych tzn. dla młodzieży, która zakończyła edukację. Pierwsze spotkanie w kościele parafialnym 27 września o godzinie 19.30. Poprowadzi je ks. Proboszcz.

28. września o godzinie 19.30 w kościele parafialnym rozpocznie się kurs przedmałżeński. Serdecznie zapraszamy.

Przy naszej parafii działa Szkoła Rodzenia. Nowy cykl rozpocznie się 9 września. Chętnych, którzy chcą dołączyć prosimy o kontakt pod nr tel 509 682 514. Zajęcia odbywają się na I piętrze.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć wodę z Lourdes, miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, magnesy z wizerunkiem naszej świątyni, ciasteczka św. Bernadetty i miody. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.
Za tydzień druga niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na remont naszego kościoła. Od drugiej niedzieli sierpnia złożono kwotę: 6088 zł (puszka z drugiej niedzieli sierpnia: 3737 zł, konto bankowe: 200 zł, wpłaty w gotówce i skarbona pod chórem: 2151 zł). Bóg zapłać wszystkim za hojność i wsparcie!
Za tydzień taca przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne Diecezji Warszawsko – Praskiej.
Dziś zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

W tym tygodniu w naszym kościele odbył się pogrzeb: śp. Roberta Kotowskiego lat 58. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Życzymy radosnego przeżycia Dnia Pańskiego i błogosławieństwa na cały tydzień!