Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Podczas Mszy świętej o godzinie 12.30 błogosławieństwo jubilatów, którzy brali ślub w sierpniu. Prosimy o obfitość Bożych darów i opiekę Matki Bożej z Lourdes.

W imieniu pana posła Pawła Lisieckiego zapraszamy dzisiaj do naszego kościoła na koncert fortepianowy z cyklu „Droga do wolności w polskiej muzyce klasycznej”, na którym zostaną zaprezentowane utwory Fryderyka Chopina w wykonaniu Macieja Woty. Koncert poprowadzi znany muzykolog Jan Popis, który wygłosi także prelekcję na temat polskich ruchów narodowych oraz roli kościoła katolickiego w procesie odzyskiwania niepodległości. Początek o godzinie 17.30.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym nie ma w niedzielę Mszy świętej o godzinie 15.00. Kancelaria parafialna czynna tylko w godzinach popołudniowych.

Jutro o godzinie 19.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla tych, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Włoch w dniach 1 – 8 października. Będzie możliwość uiszczenia końcowej wpłaty.

We wtorek, 22 sierpnia obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata. Msze święte jak w dzień powszedni.

W sobotę, 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte będą sprawowane o godzinie 7.00, 8.00, 11.00 i 18.30.

Legion Maryi organizuje jednodniowa pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 9 września (sobota). Wyjazd o godz. 5. 00 rano. Koszt 80 zł. Kontakt z Panią Ireną Cieślak tel. 516 170 192. Zapisy również u nas w kancelarii lub w zakrystii. Przy zapisie należy uiścić całą kwotę. Przewodnikiem duchowym pielgrzymki będzie ks. Piotr Fedorowicz MIC.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć wodę z Lourdes, miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, magnesy z wizerunkiem naszej świątyni, które mogą być prezentem dla kogoś bliskiego, ciasteczka św. Bernadetty i miody. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Przypominamy o zmianach personalnych w naszej parafii. Decyzją władz zakonnych Zgromadzenia Księży Marianów ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski, po dziewięcioletnim posługiwaniu w Warszawie, z dniem 25 sierpnia br. zostaje przeniesiony do Parafii Wszystkich Świętych w Elblągu, gdzie obejmie obowiązki przełożonego domu zakonnego i proboszcza tamtejszej parafii. Nowym proboszczem naszej parafii został mianowany ks. Krzysztof Jędrzejewski. Do posługi w naszej wspólnocie parafialnej został skierowany ks. Bogusław Binda, obecny przełożony domu zakonnego w Licheniu. Zmiany personalne dotyczą także Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża. Z naszej parafii odchodzą: s. Emmanuela Sikorska – do Poznania, s. Urszula Bayer – do Zakopanego. Posługę podejmą: s. Wiktoria Kucharska ze Skrzatusza i s. Hiacynta Boroń ze Szczecina. Odchodzącym Księdzu Proboszczowi Stanisławowi Kosiorowskiemu oraz Siostrom dziękujemy za piękną posługę i życzymy obfitości darów Bożych w nowym miejscu.

Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że wakacje nie zwalniają nas z uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia !!!