Dziś uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 101 Rocznica Bitwy Warszawskiej. Prosimy przez wstawiennictwo Maryi Wniebowziętej, aby w ciągu kolejnego roku nikomu nie zabrakło zdrowia i obfitości pokarmów. Błogosławieństwo kwiatów, ziół i zbóż podczas każdej Mszy św.

Dziś podczas Mszy św. o godz. 12. 30 błogosławieństwo jubilatów, którzy ślubowali w miesiącu sierpniu. Prosimy o obfitość Bożych darów i opiekę Matki Bożej z Lourdes.

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu, nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 15.00. Kancelaria parafialna czynna tylko w godzinach popołudniowych.

Informacja dla tych, którzy zapisali się na pielgrzymkę: Studzianna, Opatów, Święty Krzyż, Sandomierz, Kazimierz Dolny wyjazd w najbliższą sobotę o godz. 6.30. Autokar będzie podstawiony przy ulicy Równej.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30, będziemy dziękować za posługę w naszej parafii ks. Zbigniewowi Grygorcewiczowi. Z dniem 25 sierpnia zostanie przeniesiony do posługi w Sanktuarium w Licheniu.

Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii br. Łukasza Wierzchowskiego, który jest misjonarzem w Kamerunie. Po Mszy św. będzie sposobność złożenia ofiary na misje. Już dziś serdecznie dziękujemy za Waszą ofiarność. Bóg zapłać.

Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć dwa egzemplarze „OREMUSA” na sierpień i wrzesień, dewocjonalia, ale też ciasteczka św. Bernadetty. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby Kościoła.

Organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie w dn. 21-29 sierpnia. Koszt 750 zl i 220 euro. Zainteresowani proszeni są o kontakt pod numer tel. 500 526 615.

Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

W piątek, 13 sierpnia 2021 roku, w godzinach popołudniowych, w wieku 78 lat, w 48. roku kapłaństwa i 17. roku posługi biskupiej zmarł po długiej i ciężkiej chorobie ś. † p. Ksiądz Arcybiskup Henryk Franciszek Hoser SAC, Arcybiskup Senior Diecezji Warszawsko-Praskiej (2017-2021), Pogrzeb ks. Arcybiskupa odbędzie się 20 sierpnia w piątek w Bazylice Katedralnej przy ul. Floriańskiej o godz. 12.00. Po Mszy św. odbędzie się złożenie ciała zmarłego w krypcie w podziemiach katedry warszawsko-praskiej. Polećmy Zmarłego Biskupa Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na dziś i cały tydzień!