Dziś obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego.

Dziś po Mszy świętej o godzinie 12.30 spotkanie Kół Żywego Różańca.

Dzisiaj w ramach Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę wyruszyła z Góry Kalwarii mariańska „Grupa im. Ojca Stanisława Papczyńskiego – 10 Biała”. Prośmy o łaskę wytrwałości dla pielgrzymów.

Ksiądz proboszcz zaprasza na spotkanie rady parafialnej, które odbędzie się w czwartek, 10 sierpnia po wieczornej Mszy świętej.

W piątek przypada jedenasty dzień miesiąca – w naszej parafii – sanktuarium chorych – o godzinie 11.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji chorych i cierpiących. Wieczorem tego dnia o godzinie 19.30 zapraszamy również na nabożeństwo lourdzkie połączone z modlitwą o uzdrowienie i z procesją ze świecami.

Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu nie ma w niedzielę Mszy świętej o godzinie 15.00. Kancelaria parafialna czynna tylko w godzinach popołudniowych.

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na trzecią niedzielę miesiąca na Mszę świętą o godzinie 12.30 tych małżonków, którzy brali ślub w sierpniu.

Przypominamy wszystkim osobom, które zapisały się na pielgrzymkę do Włoch w dniach 1 – 8 października, o wpłacaniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej w terminie do 1 września drugiej transzy: 790 zł, 780 euro i dodatkowo 90 zł dla chętnych za przejazd autokarem na lotnisko w Radomiu.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć wodę z Lourdes, miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, magnesy z wizerunkiem naszej świątyni, które mogą być prezentem dla kogoś bliskiego, ciasteczka św. Bernadetty i miody. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Za tydzień druga niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na remont naszego kościoła. Od drugiej niedzieli lipca złożono kwotę 4551 zł (puszka: 3551 zł, konto bankowe: 350 zł, wpłaty w gotówce: 650 zł). Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za szczodrość serc. Bóg zapłać.

Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że wakacje nie zwalniają nas z uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki na dziś oraz na cały nadchodzący tydzień!