Dziś rozpoczyna się miesiąc trzeźwości. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich uzależnionych i ich rodziny. Dziś również przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy w patriotycznym zrywie oddali swoje życie za wolność Ojczyzny.

Jutro przypada odpust św. Porcjunkuli, związany z osobą św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła parafialnego i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie przywiązania się do grzechu. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty.

Serdecznie zapraszamy na Warszawską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w grupie „10 Biała”, prowadzonej przez Księży Marianów. Zapisy w czwartek w domu parafialnym w godzinach 15. 00 do 21. 00. Serdecznie zapraszamy do pielgrzymowania!

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17. 00 w intencji zmarłych pacjentów Hospicjum.

W I piątek dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy na Mszę pierwszopiątkowa o godz. 18. 30. Pół godziny przed Eucharystią możliwość skorzystania z Sakramentu Spowiedzi.

W I sobotę zapraszamy na kolejny dzień “Modlitwa Miłości” z Maryją do Jezusa – droga przemiany serca i duszy. Rozpoczniemy Eucharystią o godz. 14.30. Możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty.

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu, nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 15.00. Kancelaria parafialna czynna tylko w godzinach popołudniowych.

 W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na III niedzielę miesiąca, na Msze św. o godz. 12.30, tych małżonków, którzy ślubowali w miesiącu sierpniu.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę 21 – 22 sierpnia: Studzianna, Opatów, Sanktuarium Świętego Krzyża, Sandomierz, Kazimierz Dolny. Koszt: 260 zł. Kwota obejmuje transport, wyżywienie, nocleg, ubezpieczenie. Zapisy do 30 lipca. Przy zapisie należy wpłacić kwotę, podać PESEL, adres zamieszkania i numer telefonu. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski.

Organizujemy jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy 11 września. Koszt 60 zł. Przy zapisie należy wpłacić kwotę, podać PESEL, adres zamieszkania i numer telefonu. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski.

Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć dewocjonalia, ale też miody z porzeczki i maliny oraz ciasteczka św. Bernadetty. Ofiary są przeznaczone na potrzeby kościoła.

Zachęcamy do pogłębiania wiary i wiedzy religijnej poprzez czytanie prasy katolickiej. Tygodnik “Idziemy” i “Gość Niedzielny”.

Za tydzień II niedziela miesiąca, zbiórka do puszek na remont naszego kościoła. Od ostatniej II niedzieli lipca złożono kwotę : 9. 150 zł. (puszka z II niedzieli lipca: 3. 430 zł.; konto bankowe: 650 zł. ; wpłaty w gotówce: 2. 550; puszka pod chórem: 2. 520 zł.). Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za szczodrość. Bóg zapłać.

Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki na dziś i cały tydzień!