We wtorek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Naszą modlitwą ogarniamy osoby uzależnione i ich rodziny. Tego dnia przypada 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy w patriotycznym zrywie oddali swoje życie za wolność Ojczyzny.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

Tradycyjnie w pierwszy czwartek o godzinie 17.00 będzie sprawowana Msza święta hospicyjna.

Wszystkich odprawiających pierwsze piątki miesiąca zapraszamy na Eucharystię 4 sierpnia o godzinie 18.30. Pół godziny przed Mszą świętą można skorzystać z sakramentu spowiedzi. Informujemy, że nie będzie Mszy świętej pierwszopiątkowej o godzinie 17.00.

W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej „Z Maryją do Jezusa. Droga przemiany serca i duszy”. Początek o godzinie 14.30.

W następną niedzielę będziemy obchodzić Święto Przemienienia Pańskiego.

Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 12.30 zapraszamy na spotkanie Kół Żywego Różańca.

Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu nie ma w niedzielę Mszy świętej o godzinie 15.00.
Kancelaria parafialna czynna jest tylko w godzinach popołudniowych.

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na trzecią niedzielę miesiąca na Mszę świętą o godzinie 12.30 tych małżonków, którzy brali ślub w sierpniu.

Zapraszamy do pielgrzymowania w mariańskiej „Grupie im. Ojca Stanisława Papczyńskiego – 10 Biała” w ramach Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Pielgrzymka trwa od 6 do 14 sierpnia i przebiega od Sanktuarium Ojca Stanisława Papczyńskiego na Mariankach w Górze Kalwarii do Jasnej Góry.
Co roku na pielgrzymkowy szlak wyruszają m.in. rodziny, ludzie młodzi oraz gotowi do rozmowy księża i siostry zakonne. Atmosfera grupy sprzyja modlitwie. Nie brakuje śpiewu czy aktywności, które pozwalają iść, gdy bolą nogi. Wieczorami można uczestniczyć w wielu pielgrzymkowych atrakcjach (np.: festiwal talentów, mecze piłki nożnej, ognisko). Informacje o zapisach, trasie, ekwipunku i przygotowaniu do pielgrzymki na stronie: www.bialadycha.marianie.pl i fanpage na Facebooku.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć wodę z Lourdes, miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, magnesy z wizerunkiem naszej świątyni, które mogą być prezentem dla kogoś bliskiego, ciasteczka św. Bernadetty i miody. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że wakacje nie zwalniają nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.

Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!