Dziś wspominamy w liturgii św. Jakuba i św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów. Składane ofiary przed kościołem zostaną przekazane organizacji MIVA Polska, która pomaga misjonarzom w zakupie środków transportu (akcja pod nazwą:1 gr za 1 km). MIVA Polska jest organizacją przy Konferencji Episkopatu Polski. Zauważamy wszystkich solenizantów, a wśród nich są nasi dwaj współbracia ks. Krzysztof Jędrzejewski i ks. Krzysztof Stąpor. Dostojnym solenizantom życzymy wielu łask Bożych.
 

Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się sierpień miesiąc trzeźwości. Naszą modlitwą ogarniamy wszystkich uzależnionych i ich rodziny. Tego dnia przypada 77 rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy w patriotycznym zrywie oddali swoje życie za wolność Ojczyzny.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 12. 30 spotkanie Kół Żywego Różańca.

Organizujemy pielgrzymkę 21 – 22 sierpnia: Studzianna, Opatów, Sanktuarium Świętego Krzyża, Sandomierz, Kazimierz Dolny. Koszt: 260 zł. Kwota obejmuje transport, wyżywienie, nocleg, ubezpieczenie. Zapisy do 30 lipca. Przy zapisie należy wpłacić kwotę, podać PESEL, adres zamieszkania i numer telefonu. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski.

 Zapraszamy również na jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy 11 września. Koszt 60 zł. Przy zapisie należy wpłacić kwotę, podać PESEL, adres zamieszkania i numer telefonu. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski.

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu, nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 15.00. Kancelaria parafialna czynna tylko w godzinach popołudniowych.

Zachęcamy do czytania tygodnika “Idziemy” i “Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.
 

W tym tygodniu w naszym kościele odbyły się dwa pogrzeby śp. Stanisława Gałązki lat 66 i śp. Tomasza Długokęckiego lat 31. Wyrazy współczucia dla rodziny, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …..

Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

 Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki na dziś i cały tydzień!