We wtorek, 25 lipca obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jakuba oraz św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji dzisiaj po każdej Mszy świętej będzie sprawowany obrzęd poświęcenia pojazdów.

25 lipca to także dzień imienin naszych współbraci: ks. Krzysztofa Jędrzejewskiego, przełożonego domu zakonnego, i ks. Krzysztofa Stąpora, kapelana hospicjum. Dostojnym solenizantom życzymy wielu łask Bożych. Okazją do modlitwy i złożenia życzeń będzie wieczorna Msza święta o godzinie 18.30.

Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu nie ma w niedzielę Mszy świętej o godzinie 15.00.
Kancelaria parafialna czynna tylko w godzinach popołudniowych.

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na trzecią niedzielę miesiąca na Mszę świętą o godzinie 12.30 tych małżonków, którzy brali ślub w sierpniu.

W najbliższą sobotę wyruszy XV Piesza Pielgrzymka z Warszawy do Ostrówka. Rozpoczęcie – 29 lipca o godzinie 21.00 Apelem Jasnogórskim i Mszą świętą w Sanktuarium św. Faustyny przy ul. Żytniej w Warszawie. Zakończenie – 30 lipca Koronką do Bożego Miłosierdzia i Mszą świętą o godzinie 15.00 w Domu św. Faustyny w Ostrówku. Więcej informacji na plakacie zamieszczonym na tablicy ogłoszeń pod chórem.

Zapraszamy do pielgrzymowania w mariańskiej „Grupie im. Ojca Stanisława Papczyńskiego – 10 Biała” w ramach Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Pielgrzymka trwa od 6 do 14 sierpnia i przebiega od Sanktuarium Ojca Stanisława Papczyńskiego na Mariankach w Górze Kalwarii do Jasnej Góry.
Co roku na pielgrzymkowy szlak wyruszają m.in. rodziny, ludzie młodzi oraz gotowi do rozmowy księża i siostry zakonne. Atmosfera grupy sprzyja modlitwie. Nie brakuje śpiewu czy aktywności, które pozwalają iść, gdy bolą nogi. Wieczorami można uczestniczyć w wielu pielgrzymkowych atrakcjach (np.: festiwal talentów, mecze piłki nożnej, ognisko). Informacje o zapisach, trasie, ekwipunku i przygotowaniu do pielgrzymki na stronie: www.bialadycha.marianie.pl i fanpage na Facebooku.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć wodę z Lourdes, miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, magnesy z wizerunkiem naszej świątyni, które mogą być prezentem dla kogoś bliskiego, ciasteczka św. Bernadetty i miody. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że wakacje nie zwalniają nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.

W tym tygodniu w naszym kościele odbył się pogrzeb śp. Antoniego Bodziucha, lat osiemdziesiąt. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!