Dziś III niedziela miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 12.30 błogosławieństwo jubilatów, którzy ślubowali w miesiącu lipcu. Zgłoszenia na III niedzielę sierpnia przyjmujemy w kancelarii lub w zakrystii

Za tydzień w niedzielę wspominamy w liturgii św. Krzysztofa – patrona kierowców, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów. Składane przed kościołem ofiary zostaną przekazane organizacji MIVA Polska, która pomaga misjonarzom w zakupie środków transportu (akcja pod nazwą: 1 gr za 1 km). MIVA Polska jest organizacją przy Konferencji Episkopatu Polski.

Imieniny obchodzić będą nasi dwaj współbracia ks. Krzysztof Jędrzejewski i ks. Krzysztof Stąpor. Dostojnym solenizantom złożymy życzenia podczas wieczornej Mszy św. o godz. 18. 30.

Zachęcamy do czytania tygodnika “Idziemy” i “Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Organizujemy pielgrzymkę 21 – 22 sierpnia: Studzianna, Opatów, Sanktuarium Świętego Krzyża, Sandomierz, Kazimierz Dolny. Koszt: 240 zł. Kwota obejmuje transport, wyżywienie, nocleg, ubezpieczenie. Zapisy do 30 lipca. Przy zapisie należy wpłacić kwotę, podać PESEL, adres zamieszkania i numer telefonu. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski.

Organizujemy również jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy 11 września. Koszt 60 zł. Przy zapisie należy wpłacić kwotę, podać PESEL, adres zamieszkania i numer telefonu. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski.

Przypominamy, że w miesiącach lipiec i sierpień, nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 15. 00. Kancelaria parafialna czynna jest tylko w godzinach popołudniowych.

Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć dewocjonalia, ale też miody oraz soki z porzeczki i maliny oraz ciasteczka św. Bernadetty. Ofiary są przeznaczone na potrzeby kościoła.

Zachęcamy do pogłębiania wiary i wiedzy religijnej poprzez czytanie prasy katolickiej. Tygodnik “Idziemy” i “Gość Niedzielny”.

Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki na dziś i cały tydzień!