Jutro 11. dzień miesiąca – w naszej parafii – sanktuarium chorych – o godzinie 11.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji chorych i cierpiących. Wieczorem tego dnia o godzinie 19.30 zapraszamy również na nabożeństwo lourdzkie, połączone z modlitwą o uzdrowienie i procesją z figurą Matki Bożej oraz świecami, które można będzie nabyć przed jego rozpoczęciem.

Jutro obchodzimy również święto św. Benedykta, patrona Europy. Módlmy się, aby Europa zachowała swoją chrześcijańską tożsamość.

W piątek wyruszyła piesza pielgrzymka z Góry Kalwarii do Lichenia. W pielgrzymce biorą udział też nasi parafianie. Módlmy się o Boże błogosławieństwo i dobrą pogodę dla wszystkich uczestników.

Pragniemy naszym parafianom zaproponować pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 6 – 14 sierpnia br. Uwzględnijmy ją w naszym grafiku wakacyjnym

Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu nie ma w niedzielę Mszy świętej o godzinie 15.00. Kancelaria parafialna czynna tylko w godzinach popołudniowych.

Zapraszamy do udziału w XIV Pieszej Pielgrzymce z Warszawy do Ostrówka. Rozpoczęcie – 30 lipca Mszą świętą o godzinie 21.00 w Sanktuarium św. Faustyny w Warszawie, zakończenie – 31 lipca Mszą świętą o godzinie 15.00 w Domu św. Faustyny w Ostrówku. Więcej informacji na plakacie zamieszczonym na tablicy ogłoszeń pod chórem.

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Turcji śladami św. apostołów Pawła i Jana. Termin wyjazdu 17 – 28 października. W programie m.in. Stambuł, Ankara, Kapadocja, Pergamon. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski. Koszt pielgrzymki: 2360 zł plus 1160 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej albo przez stronę internetową www.marianum.pl. Program pielgrzymki można pobrać w zakrystii. Prosimy wszystkich, którzy się zdecydowali na wyjazd, o wpłacanie pierwszej transzy.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, a także ciasteczka św. Bernadetty i wodę z Lourdes przywiezioną przez naszych parafian uczestniczących w pielgrzymce do tego sanktuarium. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że wakacje nie zwalniają nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.

Dziś druga niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na dalsze prace remontowe. Bóg zapłać za szczodrość Waszych serc.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz opieki na dziś i cały tydzień!