W piątek wyruszyła z naszej parafii piesza pielgrzymka na Jasną Górę, pod przewodnictwem duchowym ks. Krzysztofa Stąpora, ks. Mateusza Cieleckiego i ks. dn. Konrada Okwiecińskiego. Prośmy dla pielgrzymów o łaskę wytrwałości.

W środę przypada 11 dzień miesiąca w naszej parafii – Sanktuarium Chorych o godz. 11.00 Msza św. w intencji chorych i cierpiących z Sakramentem Namaszczenia Chorych. Wieczorem o godz. 19.30 zapraszamy również na nabożeństwo lourdzkie, połączone z modlitwą o uzdrowienie i z procesją ze świecami.

Za tydzień w niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 101 Rocznica Bitwy Warszawskiej. Będziemy prosić przez wstawiennictwo Maryi Wniebowziętej, aby w ciągu kolejnego roku nikomu nie zabrakło zdrowia i obfitości pokarmów. Błogosławieństwo kwiatów, ziół i zbóż podczas każdej Mszy św. Wiązanki z ziołami będzie można nabyć przed Eucharystią w naszym kiosku parafialnym, do którego już dziś zapraszamy aby zajrzeć.

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu, nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 15.00. Kancelaria parafialna czynna tylko w godzinach popołudniowych.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12. 30 błogosławieństwo jubilatów, którzy ślubowali w miesiącu sierpniu. Prosić będziemy o obfitość Bożych darów i opiekę Matki Bożej z Lourdes.

Informujemy, że wyjazd na pielgrzymkę w dniach 21 – 22 sierpnia: Studzianna, Opatów, Święty Krzyż, Sandomierz, Kazimierz Dolny o godz. 6.30. Autokar będzie podstawiony przy ulicy Równej.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 11 września. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

Zachęcamy do czytania tygodnika “Idziemy” i “Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Dziś II niedziela miesiąca, zbiórka do puszek przed kościołem, na dalszy remont Kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego czasu odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że urlop nie zwalnia nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej na dziś i cały tydzień!