Dziś gościmy w naszym kościele pana Tolka Jabłońskiego, aktywnego działacza i barda Solidarności, przyjaciela śp. ks. Stanisława Suchowolca, który kontynuował Msze święte za Ojczyznę po śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Pan Tolek jest autorem tekstów oraz muzyki do płyty Odnowiciel, dedykowanej Janowi Pawłowi II. Utwory z tego krążka można często usłyszeć na antenie Telewizji Trwam i Radia Maryja.

Dziś po Mszy świętej o godzinie 12.30 spotkanie Kół Żywego Różańca.

Wczoraj w ramach Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę wyruszyła z Góry Kalwarii mariańska grupa im. Ojca Stanisława Papczyńskiego – „10 Biała”. Prośmy o łaskę wytrwałości dla pielgrzymów. Będziemy duchowo łączyć się z nimi każdego dnia po wieczornej Mszy świętej, odmawiając dziesiątek różańca zakończony Apelem Maryjnym.

W czwartek jedenasty dzień miesiąca – w naszej parafii – sanktuarium chorych – o godzinie 11.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji chorych i cierpiących. Wieczorem tego dnia o godzinie 19.30 zapraszamy również na nabożeństwo lourdzkie, połączone z modlitwą o uzdrowienie i z procesją ze świecami.

Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu nie ma w niedzielę Mszy świętej o godzinie 15.00. Kancelaria parafialna czynna jest tylko w godzinach popołudniowych.

Nasza parafia organizuje w dniach 27 – 28 sierpnia 2022 r. dwudniową pielgrzymkę do Suchowoli, Wigier, Studzienicznej, Augustowa, Różanegostoku, Sokółki, Kruszynian i Supraśla. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Koszt wyjazdu: 360 zł (wpłata przy zapisie). Cena obejmuje nocleg, wyżywienie, bilety wstępu, ubezpieczenie. Więcej informacji znajduje się na tablicy ogłoszeń pod chórem. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski.

W sobotę, 10 września organizujemy także jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o 4.45, powrót wieczorem. Koszt wyjazdu: 70 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Turcji śladami św. apostołów Pawła i Jana. Termin wyjazdu 17 – 28 października. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski. Koszt pielgrzymki: 2360 zł plus 1160 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej albo przez stronę internetową www.marianum.pl. Program pielgrzymki można pobrać w zakrystii. Prosimy wszystkich, którzy się zdecydowali na wyjazd, o wpłacanie pierwszej transzy.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, a także ciasteczka św. Bernadetty i wodę z Lourdes.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Za tydzień druga niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na remont naszego kościoła. Od drugiej niedzieli lipca złożono kwotę 4273 zł (puszka: 3083 zł, konto bankowe: 550 zł, wpłaty w gotówce: 640 zł). Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za szczodrość serc. Bóg zapłać.

W tym tygodniu w naszym kościele odbył się pogrzeb śp. Roberta Januszewskiego, lat sześćdziesiąt dwa. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że wakacje nie zwalniają nas z uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na dziś oraz cały tydzień!