Przypominamy, że w lipcu i sierpniu nie ma w niedziele Mszy św. o godz. 15.00. Kancelaria parafialna czynna jest tylko w godzinach popołudniowych.

W zakrystii lub kancelarii przyjmujemy zgłoszenia na 3 niedzielę miesiąca na Mszę św. o godz. 12.30 tych małżonków, którzy brali ślub w sierpniu.

We wtorek, 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Prosimy przez wstawiennictwo Maryi Wniebowziętej, aby w ciągu kolejnego roku nikomu nie zabrakło zdrowia i obfitości pokarmów. Błogosławieństwo kwiatów, ziół i zbóż podczas każdej Mszy świętej. Wiązanki będzie można nabyć w naszym kiosku parafialnym.  W tym dniu przypada także 103. rocznica Bitwy Warszawskiej. Otoczmy modlitwą wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę.

W przyszłą niedzielę, 20 sierpnia w imieniu pana posła Pawła Lisieckiego zapraszamy do naszego kościoła  na koncert fortepianowy z cyklu „Droga do wolności w polskiej muzyce klasycznej”, na którym zostaną zaprezentowane utwory Fryderyka Chopina w wykonaniu Macieja Woty. Koncert poprowadzi znany muzykolog Jan Popis, który wygłosi także prelekcję na temat polskich ruchów narodowych oraz roli kościoła katolickiego w procesie odzyskiwania niepodległości. Początek o godzinie 17.30.

Przypominamy wszystkim osobom, które zapisały się na pielgrzymkę do Włoch w dniach 1 – 8 października, o wpłacaniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej w terminie do 1 września drugiej transzy: 790 zł, 780 euro i dodatkowo 90 zł dla chętnych za przejazd autokarem na lotnisko w Radomiu. Prosimy także o wypełnienie kart zgłoszeniowych na wyjazd. Na spotkanie organizacyjne zapraszamy w poniedziałek 21 sierpnia o godz. 19. 30.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć wodę z Lourdes, miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, magnesy z wizerunkiem naszej świątyni, które mogą być prezentem dla kogoś bliskiego, ciasteczka św. Bernadetty i miody. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Dziś druga niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na dalsze remonty naszego kościoła.

Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że wakacje nie zwalniają nas z uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.

Nasza parafia jest prowadzona przez Zgromadzenie Księży Marianów. Posługujący w niej kapłani nie noszą jednak stroju zakonnego, lecz sutanny. Warto wiedzieć, że przez ponad dwieście trzydzieści lat zwyczajnym strojem marianów był biały habit. Dopiero w roku 1909 z przyczyn politycznych przyjęli oni strój kleru diecezjalnego. W lutym br. Kapituła Generalna postanowiła przywrócić możliwość używania białego habitu jako formy uroczystego stroju noszonego w ważne dla wspólnoty dni i rocznice. Wyraża on nie tylko konsekrację zakonną, ale też misterium Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – centralny charyzmat przekazany zgromadzeniu przez założyciela, św. ojca Stanisława Papczyńskiego. Jednocześnie niektórzy marianie pragną pozostać przy stroju dotychczasowym, który przyjęli w trakcie formacji i który uznają za najbardziej dla siebie odpowiedni. Niech, zatem nikogo nie zdziwi fakt, że posługujący duszpasterze będą ubrani w czarne sutanny lub w białe habity.

Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki na dziś oraz na cały nadchodzący tydzień!