Dziś po Mszy świętej o godzinie 12.30 spotkanie Kół Żywego Różańca.

W czwartek, 7 lipca zapraszamy na Mszę świętą hospicyjną o godzinie 17.00.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach, które są odprawiane o godzinie 18.00: we wtorek – nieszpory za zmarłych z wypominkami, w środę – nabożeństwo do Matki Bożej z Lourdes, podczas którego polecamy intencje składane przez wiernych do skarbony pod chórem, w czwartek – różaniec w intencji nowych powołań, a w piątek przyzywamy Miłosierdzia Bożego, odmawiając Koronkę.

Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu nie ma w niedzielę Mszy świętej o godzinie 15.00. Kancelaria parafialna czynna tylko w godzinach popołudniowych.

Zapraszamy do udziału w XIV Pieszej Pielgrzymce z Warszawy do Ostrówka. Rozpoczęcie – 30 lipca Mszą świętą o godzinie 21.00 w Sanktuarium św. Faustyny w Warszawie, zakończenie – 31 lipca Mszą świętą o godzinie 15.00 w Domu św. Faustyny w Ostrówku. Więcej informacji na plakacie zamieszczonym na tablicy ogłoszeń pod chórem.

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Turcji śladami św. apostołów Pawła i Jana. Termin wyjazdu 17 – 28 października. W programie m.in. Stambuł, Ankara, Kapadocja, Pergamon. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski. Koszt pielgrzymki: 2360 zł plus 1160 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej albo przez stronę internetową www.marianum.pl. Program pielgrzymki można pobrać w zakrystii. Prosimy wszystkich, którzy się zdecydowali na wyjazd, o wpłacanie pierwszej transzy.

Pragniemy naszym parafianom zaproponować pieszą pielgrzymkę z Góry Kalwarii do Lichenia w dniach 7 – 16 lipca i pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 6 – 14 sierpnia br. Uwzględnijmy je w naszym grafiku wakacyjnym.

Zapraszamy do udziału w XXXIX Praskiej Pielgrzymce Pieszej Pomocników Maryi Matki Kościoła na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Błogosławiony Prymas Wyszyński naszym duchowym ojcem”. Jest to jedyna pielgrzymka z naszej diecezji udająca się na obchodzoną 26 sierpnia uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Nasz trud pielgrzymi rozpoczynamy Mszą świętą 16 sierpnia 2022 r. w Parafii Konkatedralnej Bożego Ciała na Kamionku o godzinie 6.00. Więcej informacji na plakacie wywieszonym na tablicy pod chórem.

Od 3 lipca do 18 września w każdą niedzielę o 16.00 zapraszamy na wspaniałe koncerty muzyki organowej w Archikatedrze św. Jana w Warszawie. W tym roku na festiwalu wystąpi czołówka organistów z całej Europy, m.in. z Włoch, Ukrainy, Szwajcarii, Finlandii i Polski. W trakcie koncertu 3 lipca zostanie wręczona nagroda Episkopatu Polski za wkład w rozwój muzyki sakralnej. „Srebrną Piszczałkę” otrzyma wybitny dyrygent, muzykolog i były Rektor Akademii Muzycznej w Warszawie, ks. prof. Kazimierz Szymonik. Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na www.kapitula.org

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, a także ciasteczka św. Bernadetty i wodę z Lourdes przywiezioną przez naszych parafian uczestniczących w pielgrzymce do tego sanktuarium. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego” które są wyłożone pod chórem.

Za tydzień druga niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na remont naszego kościoła. Od ostatniej drugiej niedzieli czerwca złożono kwotę 6161 zł plus 50 euro (puszka z drugiej niedzieli czerwca: 3581 zł plus 50 euro, konto bankowe: 400 zł, wpłaty w gotówce: 900 zł, puszka pod chórem: 1280 zł). Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za ich szczodrość. Bóg zapłać.

Wszystkim naszym parafianom udającym się na urlop życzymy udanego odpoczynku i szczęśliwego powrotu do domu. Jednocześnie przypominamy, że wakacje nie zwalniają nas od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej.

Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!