Ksiądz proboszcz razem z parafianami przebywa na trzydniowej pielgrzymce autokarowej do Częstochowy, Oświęcimia, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa. Módlmy się o ich szczęśliwy powrót do Warszawy.

Zapraszamy codziennie o godzinie 18.00 na nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Trwa Oktawa Bożego Ciała, w czasie, której po Mszy świętej wieczornej odbywają się procesje dookoła naszej świątyni.

Dziś chcemy wspomóc naszą zbiórką przed kościołem zakup samochodu dla hospicjum.

Dziś również po Mszy świętej o godzinie 9.30, 11.00 i 12.30 rodzice wraz z dziećmi organizują kiermasz ciast. Ofiary ze sprzedaży zostaną przeznaczone na odpoczynek wakacyjny scholi dziecięcej.

W czwartek, 23 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W czwartek, 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Wszystkim tatusiom życzymy Bożych darów i szacunku od swoich dzieci, a zmarłym niech Bóg da życie wieczne.

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy świętej wieczornej poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

W piątek, 24 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.

W piątek, 24 czerwca zakończenie roku szkolnego, za który będziemy dziękować w niedzielę, 26 czerwca podczas Mszy świętej o godzinie 11.00. Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Zachęcamy również do skorzystania z sakramentu pokuty i modlitwy o dobre przeżycie nadchodzących wakacji.

W najbliższy piątek o godzinie 12.20 mamy zaproszenie do zwiedzania budynku Sejmu przy ul. Wiejskiej. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii.

Zapraszamy do udziału w XIV Pieszej Pielgrzymce z Warszawy do Ostrówka. Rozpoczęcie – 30 lipca Mszą świętą o godzinie 21.00 w Sanktuarium św. Faustyny w Warszawie, zakończenie – 31 lipca Mszą świętą o godzinie 15.00 w Domu św. Faustyny w Ostrówku. Więcej informacji na plakacie zamieszczonym na tablicy ogłoszeń pod chórem.
Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Turcji śladami św. apostołów Pawła i Jana. Termin wyjazdu 17 – 28 października. W programie m.in. Stambuł, Ankara, Kapadocja, Pergamon. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski. Koszt pielgrzymki: 2360 zł plus 1160 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej albo przez stronę internetową www.marianum.pl. Program pielgrzymki można pobrać w zakrystii.

Zbliża się czas wakacji. Pragniemy naszym parafianom zaproponować pieszą pielgrzymkę z Góry Kalwarii do Lichenia w dniach 7 – 16 lipca i pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 6 – 14 sierpnia br. Uwzględnijmy je w naszym grafiku wakacyjnym.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, a także ciasteczka św. Bernadetty i wodę z Lourdes przywiezioną przez naszych parafian uczestniczących w pielgrzymce do tego sanktuarium. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

W tym tygodniu w naszym kościele odbył się pogrzeb śp. Cecylii Kulczyk, lat osiemdziesiąt osiem. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie.

Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!