Dzisiejsza uroczystość Trójcy Przenajświętszej jest świętem patronalnym Sióstr Uczennic Krzyża. Dziękujemy im za posługę w naszej parafii i życzymy, aby wzrastały w łasce u Boga i u ludzi.

Trwają nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie o godzinie 18.00.

Dziś po Mszy świętej o godzinie 15.00 zapraszamy na konferencję Zostań Apostołem Pokoju.

We wtorek o godz. 19. 30, odbędzie się spotkanie z rodzicami, których dzieci w przyszłym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św.

W czwartek, 16 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze święte będą sprawowane o 7.30, 9.30, 11.00, 15.00 i 18.30. Po Mszy świętej o godzinie 11.00 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Przejdzie ona następującymi ulicami: Równą, Szwedzką, Kowieńską, Kowelską, Strzelecką, Środkową, Stalową, Czynszową, Wileńską i Szwedzką do kościoła. Pierwszy ołtarz przy ul. Kowieńskiej 11/17 przygotowują Rycerze Jana Pawła II, drugi – Wspólnoty Neokatechumenalne (róg ul. Kowelskiej i Strzeleckiej), trzeci – mieszkańcy ul. Środkowej 8, czwarty – mieszkańcy ul. Wileńskiej 18. Bardzo prosimy o udekorowanie swoich okien obrazami i flagami, aby w ten sposób wyrazić cześć i miłość do Jezusa Chrystusa, który będzie przechodził ulicami naszej parafii i nawiedzał nasze domy. Na czwartkową uroczystość zapraszamy grupy modlitewne, ministrantów, dzieci komunijne i rocznicowe, wspólnoty różańcowe, Rycerzy Jana Pawła II i wszystkich parafian. Przez całą Oktawę Bożego Ciała po Mszy świętej wieczornej odbywać się będą procesje dookoła naszej świątyni.

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na trzecią niedzielę miesiąca na Mszę świętą o godzinie 12.30 tych małżonków, którzy ślubowali w czerwcu.

W piątek, 17 czerwca wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy, Oświęcimia, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa. Autokar będzie podstawiony przy bramie kościelnej przy ul. Równej o godzinie 6.15.

W piątek, 24 czerwca o godzinie 12.20 mamy zaproszenie do zwiedzania budynku Sejmu przy ul. Wiejskiej. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy chętnych o zapisywanie się w zakrystii.

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Turcji śladami św. apostołów Pawła i Jana. Termin wyjazdu: 17 – 28 października. W programie m.in. Stambuł, Ankara, Kapadocja, Pergamon. Przewodnikiem duchowym będzie ks. proboszcz Stanisław Kosiorowski. Koszt pielgrzymki: 2360 zł plus 1160 euro. Zapisy w kancelarii parafialnej albo przez stronę internetową www.marianum.pl. Program pielgrzymki można pobrać w zakrystii.

Zachęcamy do czytania tygodnika Idziemy i Gościa Niedzielnego, które są wyłożone pod chórem.

Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, a także ciasteczka św. Bernadetty. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby kościoła.

Dziś druga niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na dalszy remont naszej świątyni. Bóg zapłać za szczodrość Waszych serc.

Za tydzień, w niedzielę, 19 czerwca chcemy wspomóc naszą zbiórką zakup samochodu dla hospicjum.

W przyszłą niedzielę rodzice w raz z dziećmi organizują kiermasz ciast po Mszy św. o godz. 9. 30, 11.00 i 12. 30. Ofiary ze sprzedaży będą przeznaczone na odpoczynek wakacyjny scholii dziecięcej.

Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!