Dziś o godzinie 19.30 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia pod hasłem „Błogosławieni miłosierni”. Tym razem świadectwem podzielą się studenci z Odnowy w Duchu Świętym z Magdalenki.

W najbliższą środę rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, w którym będziemy przygotowywać się duchowo do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Podczas Mszy świętych sprawowanych o godzinie 7.00, 8.00, 11.00, 17.00, 18.30 i 20.00 na znak podjęcia pokuty zostaniemy posypani popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do tego, aby w środę popielcową podjąć intensywną modlitwę, pokutę i post w intencji pokoju.

Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w niedziele o godzinie 17.45 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym; w piątki o godzinie 17.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci, o godzinie 17.45 – Droga Krzyżowa dla dorosłych.
3 i 31 marca zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Początek o godzinie 19.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

W każdy czwartkowy wieczór Wielkiego Postu w godzinach 20.00 – 22.00 będą odbywać się tzw. spacery uzdrowienia. Kapłan będzie chodził wokół świątyni i służył pomocą sakramentalną potrzebującym osobom. W tym czasie grupa wiernych będzie adorować Najświętszy Sakrament i modlić się w ich intencji.

W Wielkim Poście zachęcamy do podjęcia praktyk pokutnych: modlitwy, postu i jałmużny. Ofiary przeznaczone na pomoc dla najuboższych rodzin z naszej parafii można będzie składać do puszki pod chórem, produkty spożywcze i chemiczne – do kosza wystawionego przy obrazie „Jezu, ufam Tobie”.

Rozpoczął się okres składania zeznań podatkowych za ubiegły rok. Przypominamy o możliwości przekazania 1,5% podatku dla Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na sesję dla mamy z córką, która odbędzie się w sobotę, 25 marca. Spotkanie poprowadzą siostry Uczennice Krzyża oraz pani pedagog Sylwia Wytykowska wraz ze swoją córką. Szczegóły na plakacie lub u siostry Emmanueli.

Zapraszamy do naszego kiosku parafialnego, gdzie możemy nabyć „OREMUS”, dewocjonalia, ale też ciasteczka św. Bernadetty, można też nabyć w zdrowe produkty: miody i soki. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby Kościoła.

Dziś przed kościołem zbiórka na rzecz ofiar trzęsienia ziemi. Posłuchajmy odezwy ks. Biskupa Ordynariusza.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Życzymy błogosławionej niedzieli

LIST BISKUPA ORDYNARIUSZA


Drodzy Diecezjanie, Siostry i Bracia,
Od poniedziałkowego poranka, 6 lutego, z niepokojem wsłuchujemy się w komunikaty medialne dotyczące trzęsienia ziemi, które nawiedziło Turcję i Syrię. Śledzimy informacje dotyczące wstrząsów wtórnych, wzrastającej liczby ofiar, heroicznej akcja ratowniczej, będącej wyścigiem z czasem i ujemnymi temperaturami. Podziwiamy pracę polskich ratowników z Państwowej Straży Pożarnej, którzy natychmiast udali się z pomocą poszkodowanym, oraz innych ekip, które sukcesywnie dołączają z pomocą – wojsko, górnicy, inne instytucje pomocowe.
Od pierwszej chwili towarzyszymy wszystkim mieszkańcom dotkniętych nieszczęściem terenów gorącą, serdeczną modlitwą. Wiem, że podejmujecie ją osobiście i w waszych wspólnotach parafialnych – dziękuję za każdą z nich.
Wiele osób indywidualnie podejmuje starania, by spieszyć poszkodowanym także z pomocą materialną. Kościół, poprzez Caritas Polska, włącza się w tę pomoc i pragnie wesprzeć nią najbardziej potrzebujące ofiary trzęsienia ziemi.
Dlatego, podejmując inicjatywę zaproponowaną przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, zalecam przeprowadzenie we wszystkich parafiach i ośrodkach duszpasterskich naszej diecezji, zbiórki do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło rejony Turcji i Syrii.
Zebrane środki należy jak najszybciej przekazać do Wydziału Finansowego naszej Kurii – tą drogą zostaną przesłane do Caritas Polska.
Proszę, byśmy jako wspólnota wiary i żywego miłosierdzia nie ustawali w modlitwie i podejmowanej w intencji poszkodowanych ofierze. Nasza ofiarność – ta materialna i ta duchowa – niech będzie odpowiedzią na Jezusowe słowa przypowieści o miłosiernym Samarytaninie:
Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: podszedł do niego i opatrzył mu rany, ….. Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: „Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał”….. Któryż z tych … okazał się …. bliźnim ……On odpowiedział: „Ten, który mu okazał miłosierdzie”. Jezus mu rzekł: „Idź, i ty czyń podobnie!” (por. Łk 10, 33b-37).
Wszystkim Wam z serca błogosławię

  • Romuald Kamiński
    Biskup Warszawsko-Praski
    Warszawa, 9 lutego 2023 roku