Zapraszamy dziś o godz. 19.30 na Wieczór Uwielbienia.

Jutro zapraszamy na wieczorną Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne. Gościć będziemy wspólnotę “Żołnierze Chrystusa”, którzy po Mszy św. poprowadzą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.

W związku ze zbliżającym się Wielkim Postem chcemy przedstawić dwie propozycje wielkopostne, które można realizować indywidualnie, albo rodzinnie:
– zadania na każdy dzień Wielkiego Postu w formie Zdrapki Wielkopostnej (będą do nabycia w środę Popielcową);
– kalendarz dobrych uczynków w ramach akcji „Wielka Pokuta Rodzin –Niniwa” połączony z dziesiątką różańca świętego i drobnym umartwieniem – bliższe informacje na tablicy wewnątrz kościoła (kalendarz do zabrania został wyłożony pod chórem)

W środę Popielec; rozpoczyna się Wielki Post, okres przygotowania do największego święta chrześcijaństwa – Wielkanocy. Tego dnia obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy. Msze św. z posypaniem popiołem odprawimy o godz. 7.00, 8.00, 11.00, 17.00, 18.30 i 20.00. Zbiórka do puszek na chorych objętych opieką “Caritas” naszej Diecezji

W sobotę 20 lutego zapraszamy o godz.19. 30 do kościoła na wprowadzenie w Wielki Post. W programie Liturgia Godzin, katecheza i adoracja Najświętszego Sakramentu.

Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Droga Krzyżowa, dla dzieci o godz. 17. 00, dla dorosłych – o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

Wielki Post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Ofiary przeznaczone na pomoc dla najuboższych rodzin z naszej parafii można składać przez cały Wielki Post do puszki pod chórem. Przy obrazie Jezu Ufam Tobie będzie wystawiony kosz, do którego można będzie przynosić produkty spożywcze i chemiczne.

We wszystkie czwartki Wielkiego Postu będą się odbywały w naszej parafii spacery uzdrowienia w godz. 20.00-23.00. Kapłan będzie spacerował wokół kościoła. Możliwość spowiedzi i rozmowy. Zachęćmy siebie i innych do przyjścia, szczególnie tych, którzy są daleko od wspólnoty kościoła. W kaplicy Krzyża św. w tym czasie będzie możliwość adoracji NS.

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na III niedzielę miesiąca, na Msze św. o godz. 12.30, tych małżonków, którzy ślubowali w miesiącu lutym.

Tak jak w ubiegłym roku, przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku dla Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów. W ubiegłym roku dzięki środkom z 1% podatku w naszej parafii została wyremontowana sala dla dzieci i młodzieży w podziemiach kościoła. Przy wyjściu z kościoła znajdują się materiały z instrukcją. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

W najnowszym numerze “Idziemy” można przeczytać: “Jak rozpoznać miłość”, “Małżeńskie rozmowy”, “Na całe życie” oraz “Święty Józef i Duch Święty”.

Dziś II niedziela miesiąca, zbiórka do puszek na remont naszego kościoła. Dziękujemy za ofiarne serca. Bóg zapłać!

W tym tygodniu w naszym kościele odbył się dwa pogrzeby: śp. Jolanty Kieszek lat 73 i śp. Małgorzaty Glińskiej lat 63. Polecajmy je Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.