Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli we wczorajszych uroczystościach odpustowych ku czci Matki Bożej z Lourdes, patronki naszej parafii. Niech Maryja wyprasza dla każdego potrzebne łaski.

Dziś po Mszy świętej o godzinie 15.00 zapraszamy na konferencję Zostań Apostołem Pokoju.

We wtorek, 14 lutego przypada liturgiczne wspomnienie świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. W tym dniu wspominamy także świętego Walentego, patrona zakochanych. Pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o narzeczonych i małżonkach.

Strzelecka 8 – dawna katownia NKWD i UB zaprasza z okazji 375. Urodzin Pragi – Izba Pamięci na zwiedzanie połączone z projekcją filmu pt. „W samym środku miasta” w reż. Ewy Żmigrodzkiej w dniu 15 lutego (środa) o godz. 12.00 i 16 lutego (czwartek) o godz. 17.00.

W najbliższą sobotę, 18 lutego zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy świętej o godzinie 8.00 i potrwa do godziny 15.00. Poprowadzi ją grupa pokutna.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 9.30 odbędzie się oficjalne zakończenie akcji „Paczuszka dla maluszka” koordynowanej przez Rycerzy Jana Pawła II.

Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 19.30 zapraszamy na kolejne spotkanie uwielbienia pod hasłem „Błogosławieni miłosierni”. Tym razem świadectwem podzielą się studenci z Odnowy w Duchu Świętym z Magdalenki.

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na trzecią niedzielę miesiąca, na Mszę świętą o godzinie 12.30, tych małżonków, którzy brali ślub w lutym.

W środę, 15 lutego rozpoczyna się okres składania zeznań podatkowych za ubiegły rok. Przypominamy o możliwości przekazania 1,5% podatku dla Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na sesję dla mamy z córką, która odbędzie się w sobotę, 25 marca. Spotkanie poprowadzą siostry Uczennice Krzyża oraz pani pedagog Sylwia Wytykowska wraz ze swoją córką. Szczegóły na plakacie lub u siostry Emmanueli.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Dziś druga niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na dalsze remonty naszego kościoła. Bóg zapłać za szczodrość serc.

Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli!