Dziś o godz. 13.30 zapraszamy na spotkanie z Marią Ortiz Alonso. Jest ona Meksykanką i apostołką wizerunku Matki Bożej z Guadalupe. Podzieli się ona z nami swoim duchowym doświadczeniem z misji podjętej dla Maryi.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

Codziennie o godzinie 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo majowe. Dodatkowo po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo majowe odprawiamy przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii. We wtorek 7. maja – przed kapliczką przy ul. Białostockiej 7, a w czwartek 9. maja – przed kapliczką przy ul. Szwedzka 11.

W tym tygodniu spotkanie kręgu biblijnego zostało odwołane.

We wtorek 7. maja w Kaplicy św. Krzyża Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się około godz. 13.00. Wcześniej będzie sprawowana liturgia pogrzebowa.

W środę przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
Msze święte będą sprawowane w Kaplicy św. Krzyża o godz. 7.00, 8.00 i 18.30.

W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy odmawiać podczas nabożeństwa majowego.

W sobotę 11 dzień miesiąca. W naszym Sanktuarium o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych. Wieczorem tego dnia o godz. 19.30 zapraszamy również na nabożeństwo lourdzkie połączone z procesją światła. W tym dniu w Warszawie obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej, Patronki Stolicy.

Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia małżeństw, które ślubowały w miesiącu maju. Za zgłoszonych małżonków będziemy się modlić w trzecią niedzielę miesiąca na Mszy św. o godzinie 12.30. Podczas Eucharystii będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Zapraszamy na XII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca na Jasnej Górą. Wyjazd 1. czerwca o godzinie 6.00. Autokar będzie podstawiony przy ulicy Równej. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt 100 zł. Chętnych zapraszamy.

Trwają prace związane z malowaniem naszego kościoła. Msze Święte i wszystkie nabożeństwa są odprawiane w kaplicy św. Krzyża z wyjątkiem niedziel oraz w najbliższą sobotę nabożeństwa w intencji chorych. O wszelkich innych zmianach będziemy informować.

Dziękujemy osobom, które wczoraj pomogły posprzątać kościół, aby dzisiaj tutaj mogły być sprawowane Msze św. Kolejne sprzątanie planujemy w najbliższy piątek. Sprzątanie rozpoczniemy po Koronce do Bożego Miłosierdzia czyli około 15.15. Jeżeli ktoś chciałby pomóc serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem. Zapraszamy też do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć wodę z Lourdes, różaniec, rozważania różańcowe, miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, ciasteczka św. Bernadetty i miody.

Za tydzień II niedziela miesiąca, odbędzie się zbiórka do puszek na remont naszego kościoła. W kwietniu otrzymaliśmy 21825 zł. W tym do puszki zebrano 7835 zł, na konto bankowe wpłynęło 4380 zł, w gotówce przekazano 9610 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać.

Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli!