Dziś po Mszy świętej o godzinie 15.00 zapraszamy na konferencję Zostań Apostołem Pokoju.

Codziennie o godzinie 18.00 zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo majowe. Dodatkowo po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo majowe odprawiamy przy kapliczkach znajdujących się na terenie naszej parafii. We wtorek, 16 maja – przed kapliczką przy ul. Środkowej 14, a w czwartek, 18 maja – przed kapliczką przy ul. Równej 4.

Zachęcamy, aby wychodząc z kościoła, wziąć kolejny numer gazetki „PROVITA”, w której zamieszczono podziękowanie dla parafian za przekazane dary zebrane w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka” dla Domu Samotnej Matki „Bezpieczna Przystań” w Zielonce.

We wtorek, 16 maja, uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Metropolii Warszawskiej.

W czwartek 18 maja w Liturgii wspomnienie św. o Stanisława Papczyńskiego. W przyszłą
niedzielę uroczystości ku Jego czci w Górze Kalwarii na Mariankach. Suma odpustowa o
godz. 12. 00. Serdecznie zaprasza ks. Kustosz.

Siostry Uczennice Krzyża w ramach Akademii Życia Chrześcijańskiego zapraszają w czwartek, o godzinie 19.30 do salki domu parafialnego na spotkanie poświęcone wartości sakramentu spowiedzi świętej. Zaproszonym gościem będzie ks. Waldemar Kluze.

W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy odmawiać podczas nabożeństwa majowego.

Za tydzień w niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Zapraszamy na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca na Jasnej Górą. Wyjazd w dniu 3 czerwca o godzinie 6.00. Autokar będzie podstawiony przy ulicy Równej. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt 100 zł.
Prosimy osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na Dolny Śląsk w dniach 16 – 18 czerwca, o wpłacenie w terminie do 30 maja kwoty 580 zł.

Biuro Pielgrzymkowe Zgromadzenia Księży Marianów zaprasza w dniach 28 maja – 4 czerwca br. na autokarową pielgrzymkę do MEDJUGORIE i na BAŁKANY: Zagrzeb, Dubrownik, Mostar, Kravica, Split. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl oraz w siedzibie biura Marianum Travel przy ul. św. Bonifacego 9 w Warszawie. Przewodnikiem duchowym będzie ks. Piotr Fedorowicz MIC.

W zakrystii lub kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na trzecią niedzielę miesiąca na Mszę świętą o godzinie 12.30 tych małżonków, którzy brali ślub w maju.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, dewocjonalia, magnesy z wizerunkiem naszego kościoła, które mogą być prezentem dla kogoś bliskiego, ciasteczka św. Bernadetty i miody. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

Zachęcamy do czytania tygodnika „Idziemy” i „Gościa Niedzielnego”, które są wyłożone pod chórem.

Dziś druga niedziela miesiąca – zbiórka do puszek na dalsze remonty naszej świątyni. Bóg zapłać za szczodrość Waszych serc.

Parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli!!!