W Dniu dzisiejszym swoje Imieniny obchodzi Jego Ekscelencja ks. Biskup Romuald Kamiński, Ordynariusz naszej diecezji. Pamiętajmy o Dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca i błogosławieństwo dzieci po Mszy św. o godz. 11.00.

Jutro zapraszamy na Msze św. o godz. 18.30 wszystkich, którzy przystąpili do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Prosimy przynieść świece.

We wtorek o godz. 19. 30. spotkanie dla rodziców, których dzieci przygotowują się do pierwszej spowiedzi i komunii św.

Trwamy na nowennie ku czci MB z Lourdes, która przygotuje nas do uroczystości odpustowych 11 lutego. Nowenna jest odmawiana codziennie o godz. 18.00. Przygotujmy się również do odpustu poprzez skorzystanie z Sakramentu Pokuty.

W czwartek 11 lutego przypada 29 Światowy Dzień Chorego, w naszym Sanktuarium uroczystość ku czci naszej Patronki Matki Bożej z Lourdes. Tego dnia zostaną odprawione Msze św. o godzinie 7.00, 8.00, 11.00 i 18.30. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczyć JE ks. bp Jacek Grzybowski. Wieczorem o godz. 19.30 zapraszamy również na nabożeństwo lourdzkie, połączone z modlitwą o uzdrowienie i procesją ze świecami.

W zakrystii lub w kancelarii parafialnej przyjmujemy zgłoszenia na III niedzielę miesiąca, na Msze św. o godz. 12.30, tych małżonków, którzy ślubowali w miesiącu lutym.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 19.30 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia.

Tak jak w ubiegłym roku, przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku dla Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich przy Zgromadzeniu Księży Marianów. Dzięki środkom z 1% podatku w naszej parafii została wyremontowana sala dla dzieci i młodzieży w podziemiach kościoła. Przekazanie 1% podatku zajmie tylko kilka minut i przyniesie piękne owoce. Przy wyjściu z kościoła znajdują się materiały z instrukcją, które można wziąć i zanieść rodzinie i sąsiadom. Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie.

W najnowszym numerze „Idziemy” można przeczytać: ”Solidarni z chorymi” jak pandemia zmieniła podejście do duszpasterstwa chorych i jakie nowe projekty duszpasterskie są obecnie wdrażane w polskich szpitalach – opowiada bp Romuald Kamiński, „Diabeł używa dzieci” złe duchy znajdują szczególną satysfakcję w demoralizowaniu dzieci – ostrzega o. Dariusz Kowalczyk SJ oraz „Katolicy u władzy”, „Papieska Apteka”, „Orędzie dla św. Józefa”.

Za tydzień II niedziela miesiąca, zbiórka do puszek na remont naszego kościoła. Od ostatniej II niedzieli miesiąca stycznia złożono kwotę: 7.304 zł. (puszka z II niedzieli stycznia: 3. 164 zł.; konto bankowe: 600 zł.; wpłaty w gotówce: 3. 540 zł). Bóg zapłać za szczodrość Waszych serc.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i zapraszamy gorąco na uroczystości odpustowe.