Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne przygotowujące nas do Święta Zmartwychwstania Pańskiego, które poprowadzi ks. Andrzej Jerominek MIC, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Zakopanem. Nauki rekolekcyjne dziś podczas każdej Mszy św., jutro we wtorek i środę o godz. 8. 00, 11. 00 i 18. 30.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca błogosławieństwo indywidualne dzieci po Mszy św. o godz. 11.00.

Dziś również po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale o godz. 17. 45. Kazanie pasyjne wygłosi rekolekcjonista.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tradycyjne zapraszamy na Mszę św. hospicyjną o godz. 17.00.

W najbliższy piątek 8 kwietnia nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 17. 00 i 17. 45. Zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii o godz. 19. 15.

W sobotę 9 kwietnia o godz. 10.00 Msza św. dla Legionu Maryi, której przewodniczyć będzie ksiądz bp Ordynariusz Romuald Kamiński.

Za tydzień po Mszy św. o godz. 15. 00 zapraszamy na konferencję Zostań Apostołem Pokoju.

Nasza parafia nieprzerwanie, organizuje zbiórkę dla Ukrainy można przynosić produkty spożywcze, artykuły chemiczne, środki higieny osobistej itp. Dary można składać do kosza przy obrazie Jezusa Miłosiernego lub przynosić do zakrystii lub kancelarii. Jutro kolejny transport odjedzie z naszej parafii. Ofiary pieniężne można przesyłać również na konto parafialne, które znajduje się na stronie internetowej naszej parafii: PEKAO SA: 04 1240 6074 1111 0000 4992 4811.Tytuł przelewu: Pomoc dla Ukrainy.

Zwracamy z prośbą do rodzin, które chciałyby przyjąć do siebie uchodźców z Ukrainy. Prosimy zgłaszać do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
Do zakrystii można przynosić kwiaty do sypania podczas procesji rezurekcyjnej.

Ponawiamy zaproszenie dla mężczyzn, aby zaangażowali się w czytanie Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową. W zakrystii znajduje się lista. Prosimy o zapisywanie się.

W naszym kiosku parafialnym można nabyć świece wielkanocne i kartki świąteczne ręcznie wykonane. Ofiary złożone przy nabyciu kartki są przeznaczone na budowę domu rekolekcyjne Sióstr Uczennic Krzyża w Czmońcu.

W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. jest przeprowadzana zbiórka na rehabilitację i leczenie Maćka Antoszkiewicza. Chłopiec choruje na autyzm, upośledzenie umysłowe w stopniu znacznym, opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Potrzebuje stałej długotrwałej opieki, pielęgnacji, systematycznego leczenia i rehabilitacji. Prosimy o wsparcie.

Za tydzień II niedziela miesiąca, zbiórka do puszek na remont naszego kościoła. Od ostatniej II niedzieli miesiąca marca złożono kwotę : 11.412 zł. (puszka z II niedzieli marca: 5.917 zł.; puszka pod chórem: 2.045 zł.; konto bankowe: 560 zł.; wpłaty w gotówce: 2.890 zł). Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za szczodrość. Bóg zapłać.

W tym tygodniu w naszym kościele odbył się pogrzeb: śp. Alicji Sulwińskiej lat 91. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Wszystkim życzymy dobrych przeżyć rekolekcyjnych!!!