Dziś o godzinie 17.45 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w najbliższy piątek, 31 marca, zapraszamy wszystkich na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. Rozpoczniemy ją o godzinie 19.15. W związku z tym o 17.45 nie będzie nabożeństwa dla dorosłych, natomiast o 17.00 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa dla dzieci.

W każdy czwartkowy wieczór Wielkiego Postu w godzinach 20.00 – 22.00 odbywają się tzw. spacery uzdrowienia. Kapłan spaceruje wokół świątyni i służy pomocą sakramentalną potrzebującym osobom. W tym czasie grupa wiernych adoruje Najświętszy Sakrament i modli się w ich intencji.

W najbliższą środę w naszej parafii rozpoczną się trzydniowe rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 127 w Warszawie. Zapraszamy w środę, czwartek i piątek na godzinę 11.00 dzieci z zerówki oraz z klas pierwszych, drugich, trzecich i czwartych, na godzinę 12.00 – dzieci i młodzież z klas piątych, szóstych, siódmych i ósmych.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej „Z Maryją do Jezusa. Droga przemiany serca i duszy”. Początek o godzinie 14.30.

Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Na każdej Mszy świętej święcenie palm, które można będzie nabyć w naszym kiosku parafialnym. Podczas Mszy świętej o godzinie 11.00 odbędzie się procesja z palmami wokół świątyni.

Za tydzień po Mszy świętej o godzinie 15.00 spotkanie Kół Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę dzieci ze scholi „Uczniowie Maryi” wraz z rodzicami organizują kiermasz wielkanocny. Pieniądze ze sprzedaży kiermaszowych przedmiotów zostaną przeznaczone na wyjazd wakacyjny.

W przyszłą niedzielę, 2 kwietnia, przypada osiemnasta rocznica śmierci Jana Pawła II. Zapraszamy do wzięcia udziału w Narodowym Marszu Papieskim, poświęconym obronie dobrego imienia naszego świętego papieża. Zbiórka o godzinie 11.00 na rondzie Dmowskiego. Uczestnicy przejdą ulicami Marszałkowską i Królewską, przez plac Piłsudskiego. Marsz zakończy się Mszą świętą w katedrze św. Jana.

Do zakrystii można przynosić kwiaty do sypania podczas procesji rezurekcyjnej.

Zapraszamy do kiosku parafialnego, w którym możemy nabyć miesięcznik OREMUS, świece wielkanocne, dewocjonalia, magnesy z wizerunkiem naszej świątyni, które mogą być prezentem dla kogoś bliskiego, ciasteczka św. Bernadetty i miody. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na potrzeby naszego kościoła.

Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów serdecznie zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 16 – 23 maja 2023 roku. W programie m.in. Betlejem, Jerozolima, Nazaret, Góra Tabor i Morze Martwe. Szczegóły na stronie internetowej www.marianum.pl oraz w siedzibie biura Marianum Travel przy ul. Św. Bonifacego 9.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej pod chórem. W tym tygodniu szczególnie polecamy „Gościa Extra” poświęconego relikwiom Męki Pańskiej. Cena za egzemplarz – 14 zł.

Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.

Parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli!!!