Od dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne przygotowujące nas do Święta Zmartwychwstania Pańskiego, które poprowadzi ks. Jarosław Hybza, marianin. Program jest wywieszony pod chórem i na zewnątrz kościoła. Z racji na rekolekcje we wtorek nie będzie różańca o godz. 17. 15, gdyż przewidziana jest na tę godz. Msza św. z nauką rekolekcyjną.
Zapraszamy dziś o godz. 19.30 na Wieczór Uwielbienia.

W środę rozpoczniemy rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej. Zapraszamy dzieci z wszystkich poziomów nauczania na godz. 16. 00. Rekolekcje potrwają do piątku włącznie.

Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. W niedziele o godz. 17.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a w piątki Droga Krzyżowa, dla dzieci o godz. 17. 00, dla dorosłych – o godz. 18.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

We wszystkie czwartki Wielkiego Postu odbywają się w naszej parafii spacery uzdrowienia w godz. 20.00-23.00. Kapłan spaceruje wokół kościoła. Możliwość spowiedzi i rozmowy. Zachęćmy siebie i innych do przyjścia, szczególnie tych, którzy są daleko od wspólnoty kościoła. W kaplicy Krzyża św. w tym czasie jest możliwość adoracji NS.

Od uroczystości św. Józefa (19 marca) do uroczystości Zwiastowania Pańskiego (25 marca) trwa Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Każdego dnia na zakończenie Mszy św. o godz. 18. 30, a w niedzielę o godz. 9. 30, wypraszamy łaskę ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci przez wstawiennictwo Maryi Matki Życia, św. Józefa oraz św. Jana Pawła II. Rozważania prowadzą małżeństwa z Equipes Notre Dame (czytaj: Ekip Notr Dam)

Wielki Post zachęca do podjęcia praktyk pokutnych. Przypominamy trzy praktyki pokutne: modlitwa, post i jałmużna. Ofiary przeznaczone na pomoc dla najuboższych rodzin z naszej parafii można składać przez cały Wielki Post do puszki pod chórem. Przy obrazie Jezu Ufam Tobie jest wystawiony kosz, do którego można przynosić produkty spożywcze i chemiczne.

W czwartek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. dodatkowa o godz. 11. 00. W ten dzień obchodzimy Dzień Świętości Życia i Dzieła Duchowej Adopcji.

Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed Świętami Wielkanocnymi. Kapłani posługują podczas każdej Mszy św.

W naszym kiosku parafialnym można nabyć świece Caritas, kartki wielkanocne i stroiki na stół wielkanocny. Ofiary ze sprzedaży są przeznaczone na dalszy remont kościoła.

Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego.

W najnowszym numerze „Idziemy” można przeczytać następujące artykuły: “Apostoł prawdy i wolności”, “Dajemy nadzieję”, “Jeremiasz-kryzys instytucji religijnych”, “Zanim będzie za późno”, “Najważniejsza rola i jak zmienia się świat , gdy kobieta zostaje matką”.

Wszystkim życzymy dobrych przeżyć rekolekcyjnych!!!